Фільм Зеленського «8 нових побачень» отримав прокатний дозвіл в Росії

Подивитись всі дописи у розділі: Новини кіно. Розміщено: 12.12.2014 в 16:10.
Фільм Зеленського «8 нових побачень» отримав прокатний дозвіл в Росії
Кадр з фільму "8 нових побачень"

У Міністерстві культури Росії видан прокатний дозвіл на показ фільму «8 нових побачень». Незважаючи на це, деякі мережі вирішили не ризикувати і не брати в прокат картину. «У відомстві підмітили, що у Володимира Мединського не було підстав заборонити до показу фільм «8 нових побачень», — відзначають експерти.

Зазначимо, раніше в ЗМІ висловлювалася думка про те, що можуть заборонити комедію до показу, так як в ній одну з головних ролей грає український шоумен Володимир Зеленський.

Український актор і гуморист Володимир Зеленський отримав небувалу популярність і на території Росії. Проте останнім часом все частіше звучить критика громадськості на його адресу. Зокрема, росіяни критикують шоумена за те, що він вирішив публічно підтримати АТО на сході України.

Прем’єра фільму «8 нових побачень» в Росії запланована на 1 січня 2015 року. Режисером картини є Марюс Вайсберг. Але незважаючи на різку критику в соціальних мережах на адресу журналіста, картині було видано прокатний дозвіл. Про це повідомила заступник керівника департаменту культури Москви Олена Зеленцова. Вона помітила, що, згідно з державним регістром фільмів від 30.10.2014, Мінкультури видало комедії прокатне посвідчення. Дане посвідчення підтверджує, що прокат фільму дозволений на всій території Росії. А це, в свою чергу, підтверджує, що заборона на показ фільму в Москві не може бути дійсною.

Олена Зеленцова в той же час відзначає, що фільм «8 нових побачень» покажуть не у всіх державних кінотеатрах. Це рішення обумовлене не політичними міркуваннями, а відсутністю «екранного часу». Зокрема, від показу фільму режисера Марюса Вайсберга відмовилися в мережі кінотеатрів «Московське кіно» і «кінооб’єднання». Що стосується установи кінопрокату, то тут поки теж не прийняли рішення про показ фільму. Зеленцова уточнила, що департамент не займається питаннями діяльності та складання репертуару комерційних кінотеатрів Москви.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що голова молодіжного руху «Справедлива сила» Ілля Свиридов закликав главу Мінкультури РФ Володимира Мединського, главу департаменту культури Сергія Капкова і голови комітету Держдуми з культури Станіслава Говорухіна не допустити до прокату фільм «8 нових побачень». До того ж голова молодіжного руху ініціював оголошення персоною нон грата в Росії українського шоумена Володимира Зеленського. Звернення з подібним змістом Ілля Свиридов направив трьом адресатам.

Причиною занепокоєння Свиридова стало те, що напередодні показу фільму стали розвішувати рекламні щити із зображенням українського актор Зеленського. Свиридов стурбований, що діти виростуть схожими на шоумена, якщо кожен раз будуть бачити обличчя українського актора. За словами активіста, шоумена підтримує Ігор Коломойський, до якого росіяни висловлюють не зовсім доброзичливе ставлення.

Відзначимо, що останнім часом стали все частіше критикувати Володимира Зеленського. І все тому, що він вирішив перед громадськістю підтримати сили АТО, він організовував безкоштовні виступи для українських силовиків, а також пожертвував 1 млн. гривень для боротьби сил АТО з «сепаратистами». У Росії обурюються тим, що, підтримуючи сили АТО, шоумен прикривається статусом актора комічного жанру. Лідер молодіжного руху Свиридов все ж сподівається на позитивну відповідь на своїй звернення від Мінкультури та Федеральної міграційної служби.

Ілля Свиридов направив запит в ФМС із закликом заборонити в’їзд Володимиру Зеленському на територію Росії за статтею 282 за розпалювання національної ворожнечі. Свиридов запевняє, що організація не має наміру відступати. Він обіцяє провести ряд пікетів проти показу фільму на території Росії, так як в картині знімався «антиросійський актор».

Лідер молодіжного руху при цьому зауважує, що показ фільмів за участю Зеленського «ображає пам’ять загиблих на Донбасі громадян». Також він вважає, що подібні фільми ображають національну гордість Росії.

Відзначимо, що прагнення учасників молодого руху підтримує і заступник керівника фракції «Справедлива Росія» Михайло Ємельянов. Він також вважає, що потрібно заборонити покази фільму з українським актором. Він вважає, що для цього повинна бути тверда політична позиція.

Протилежної думки дотримується заступник голови комітету Держдуми з культури Олена Драпеко. Вона не вважає за доцільне підтримати ідею заборони показу фільмів, а також не схвалює ідею заборони в’їзду українського шоумена на територію Росії. Але разом з тим політик пропонує свій шлях вирішення ситуації. Драпеко пропонує попросту почати кримінальне переслідування за статтею про розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Вона нагадує, що 14 російським діячам культури заборонений в’їзд на територію України. Зокрема, персонами нон грата в Україні стали Іван Охлобистін, Михайло Задорнов, Йосип Кобзон та інші.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022