Як святкують Новий рік в Європі?
Подивитись всі дописи у розділі: Культура. Розміщено: 28.12.2014 в 8:44.Ми з європейцями Новий рік відзначаємо по-різному. «У Європі акцент роблять на святкуванні Різдва, яке випадає на 25 грудня, — говорить Юлія Нікішенко, культуролог, викладач Києво-Могилянської академії. — Тижнів за три до цього дня на вулицях Європи стоять прибрані ялинки, світяться вогниками різдвяні базари, проводять веселі масові заходи. А 1 січня святкують не всі. Тим більше такого свята, як у нас, з олів’є і оселедцем під шубою, точно більше ніде в Європі немає. Адже у нас — чисто радянська традиція, яка свого часу прижилася у всіх республіках СРСР. Там ми тільки й можемо знайти однодумців у питанні зустрічі Нового року з застіллям, привітаннями та гуляннями до ранку».
Новорічний стіл у європейців має свої нюанси. У Польщі, Чехії, Німеччини та деяких інших країнах 31 грудня відзначають не завершення старого року, а свято Св. Сильвестра. Цей святий був папою римським, жив у III ст. в Римі. Легенда свідчить, що в 314 р він зловив чудовисько морське, яке повинно було принести людям кінець світу. Вшановуючи Сильвестра, 31 грудня, в день завершення ним мирського життя, влаштовують народні гуляння. Католики вбираються у святкові маскарадні костюми і називають себе Сильвестр-Клаусами. А останній день року називають «Сильвестром». І питання «Куди підеш на Сильвестра?», по суті, означає «Де плануєш відзначати Новий рік?» В основному, це масові свята на вулиці. Загалом зовсім не як у нас, де Новий рік вважається святом сімейним.
В Англії головний дзвін країни — Біг-Бен — сповіщає про прихід нового року. Рівно о 12 годині двері будинків відчиняють, щоб впустити новий рік у свій будинок. Але пишні різдвяні урочистості до того часу вже позаду. Прийнято сходити з приятелями в бар або в колі сім’ї з’їсти яблучний пиріг. Подарунків в цей день один одному не дарують.
В Італії в перші хвилини Нового року прийнято викидати через вікна старі непотрібні речі. В тому числі меблі, наприклад, крісло. В Іспанії разом з одним з 12 боїв курантів з’їдають по одній виноградині, що нібито має привернути щастя та удачу.