Нерухомість в Києві: кияни не поспішають продавати квартири
Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 02.01.2015 в 7:16.Ринок нерухомості в кризі. За словами експертів, ситуація тут змінюється щотижня. Причин багато: від девальвації гривні, до політики і небезпеки нової війни.
«Якщо на початку року кількість пропозицій про продаж нерухомості по Києву становило 55 тисяч, то зараз ледве-ледве досягає 16-18 тисяч», — розповів аналітик Консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький. Ситуація пояснюється тим, що продавці перебувають в легкій паніці і не можуть зорієнтуватися, за якою ціною їм продавати квартиру, а покупці думають, що ціни ще впадуть і тому не поспішають з купівлею.
«Додайте до цього скачки національної валюти, — продовжує Костецький. — Багато хто розуміє, що якщо продадуть свою квартиру в гривні, то де гарантія того, що завтра гривня взагалі не знеціниться. Тому встановлюють ціну в доларах і на поступки не йдуть».
Ще один удар по ринку нерухомості — невизначеність з банками. Адже будь-яка угода вище 150 тисяч гривень обов’язково проводиться через банк, а останні сьогодні не в найкращому стані.
Читайте також: Моніторинг цін на оренду і покупку житла в Україні
«Щоб вплинути на ситуацію, необхідно внести поправку до законодавства і зняти обмеження для розрахунку в 150 тисяч гривень для готівкових платежів через банк. Хоча б для ринку нерухомості», — говорить Сергій Костецький.
Забудовникам загрожує масове банкрутство
Лихоманить сьогодні і ринок первинної нерухомості. У зв’язку з різким падінням курсу гривні та подорожчанням будівельного матеріалу, забудовники змушені піднімати ціни. І якщо місяць тому один квадратний метр житла коштував 8,5 тисячі гривень, то сьогодні мінімальна вартість — 11,5 тисячі за метр. Кількість інвесторів стрімко падає, і експерти очікують масові банкрутства вже найближчим часом.
«Багато забудовників 80 відсотків своїх квартир продали, а будувати їм ще роки півтора. До того ж вони змушені постійно підвищувати вартість. Де гарантія того що у забудовників вистачить грошей на будівництво об’єктів і не почнеться масових оголошень банкрутства?» — Говорить Костецький.
Люди з валютою — у виграші
У зв’язку з кризовою ситуацією на ринку нерухомості, виникає питання, чи варто в таких умовах вкладати гроші в купівлю квартири?
Читайте також: Купівля нерухомості: як убезпечити себе від втрат в умовах інфляції
«Вкладати в нерухомість завжди варто. Зараз це особливо вигідно для людей, у яких є на руках валюта, — говорить директор аналітичного центру Інститут міста Олександр Сергієнко. — Але вкладення стосується тільки житлової нерухомості, а не офісів, оскільки кількість фірм, готових орендувати офісні приміщення останнім часом стрімко скорочується».