Хто винен у вбивствах журналістів у Парижі?

Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 10.01.2015 в 20:24.
Хто винен у вбивствах журналістів у Парижі?
Хто винен у вбивствах журналістів у Парижі?

Шокуючі вбивства в Парижі — це не результат нездатності Франції асимілювати два покоління мусульманських мігрантів зі своїх колишніх колоній. І це не «розплата» за підтримку операції Заходу щодо ліквідації ісламської держави на Близькому Сході. І це ніяк не пов’язано з підтримкою французами американської військової операції в Іраку, вважає видання вважає New Yorker.

І це, звичайно, не наслідок соціальної нерівності або бідності у Франції. Але найменше це схоже на «справедливу» реакцію мусульман на неповагу до їх релігії з боку безвідповідальних карикатуристів.

Розстріл журналістів Charlie Hebdo в їх паризької редакції — це останній цвях у кришку труни з ідеології, яка прагне добитися влади і світового впливу за допомогою терору протягом останніх десятиліть. Ця ж ідеологія змусила Салмана Рушді десять років ховатися в підпіллі через загрозу смерті, викликаної одним з його романів. Ця ж ідеологія привела до вбивств трьох тисяч чоловік в Нью-Йорку 11 вересня 2001 року. Саме прихильники цієї ідеології вбили Тео ван Гога на вулицях Амстердама в 2004 році. Ця ідеологія призвела до масових зґвалтувань і вбивств в містах і пустелях Сирії та Іраку. Прихильники цієї ідеології вбили 32 дитини і 13 дорослих осіб в школі в Пешаварі в грудні. Ця ідеологія регулярно вбиває величезну кількість молодих нігерійців, але мало хто звертає на це увагу.

Ця ідеологія прив’язується до однієї з найбільших світових релігій, але вона не має нічого спільного зі справжнім Ісламом. Величезна кількість мусульман стверджує, що ця різанина і їхня релігія — це абсолютно різні речі. Іслам — релігія миру, а насильство виникає лише там, де цінностями цієї релігії спекулюють.

Після вибухів терористів-смертників в Багдаді більшість іракців говорили, що «жоден мусульманин цього зробити не міг». Звичайно, у західних людей є спокуса перекласти всю провину за події на нібито спірні положення в духовних трактатах ісламу. Але в Корані не міститься жодного рядка про вбивства людей іншої віри.

Charlie Hebdo регулярно публікувала карикатури не лише на ісламського пророка. Сатира цього видання регулярно зачіпала і євреїв, і християн. Але їх журналісти ніколи не боялися. Так у чому ж справа?

У тому, що іслам сьогодні все частіше використовується як прикриття для встановлення тоталітарних режимів і терористичних організацій. Їх мета — побудова абсолютно тоталітарного суспільства, в якому немає місця свободі слова. Можливо, ці організації підтримує якась частина населення в країнах Близького Сходу. Але їх точно не підтримують ті мільйони мусульман, які живуть у Франції. Характерний приклад: серед жертв теракту в Парижі був Мустафа Оуррад, редактор алжирського походження.

Карикатуристи Charlie Hebdo померли за ідею. Їх вбивці — солдати на війні проти свободи думки і слова, проти терпимості і плюралізму, проти самих демократичних цінностей.

Саме тому кожен з нас повинен стати сьогодні Charlie. І бути готовим відстоювати свої цінності. Особливо з урахуванням того, що диктатури різних країн стали піддавати їх сумніву все частіше.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022