Як вибрати репетитора і не викинути гроші на вітер?

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 20.01.2015 в 17:46.
Як вибрати репетитора і не викинути гроші на вітер?

«Вам все одно, а мені тим більше!», «Не вмієш сам — мовчи й дай працювати іншим!» — Ось лише деякі з тих фраз, які мені згадалися з чудових шкільних років. Ними нагороджували нас шкільні вчителі, змучені, власне, уроками, школою та й деякими учнями теж. Не будемо їх судити, подивимося лише на результат: обстановка панувала така, що тільки небагатьом вдавалося домогтися успіхів у досліджуваному предметі, та й то, часто не «завдяки, а всупереч». Навчання без насильства — ось мета того батька, бажання якого — максимальні знання предмета в поєднанні зі здоровою психікою і стабільною нервовою системою.

Так, звичайно, і діти, і вчителі бувають дуже різними. Але в більшості випадків обставини складаються таким чином, що в школі поміняти нічого не можна, припустимо, перейти в інший клас до іншого вчителя. Залишається лише шукати шляхи взаємодії. Щоб при цьому не втратити знань, батьки часто вирішують найняти репетитора. Їм часом нелегко, в буквальному сенсі слова доводиться поєднувати «приємне з корисним». Як можна домогтися цього поєднання, уникнувши насильства всякого роду? Давайте спробуємо розібратися разом.

Крок 1. Пошук репетитора. Цей крок викликає у багатьох батьків більшість сумнівів. Як правило, вони активно опитують всіх знайомих, друзів і батьків однокласників на тему, чи є знайомий викладач. І це може бути відмінним рішенням! Але не ставте собі рамок. Цілком можливо, що до знайомого репетитора просто звикли, а особливих результатів співпраця з ним не дала. Розширте свій горизонт пошуку, почитайте сайти або оголошення. Поговоріть з тими й іншими, нехай навіть по телефону і запросіть вподобану кандидатуру на зустріч.

Крок 2. Знайомство з репетитором. Щоб перша зустріч з репетитором пройшла по максимуму інформативно, постарайтеся задати всі Ваші запитання. Якщо це репетитор русского, то краще спілкуватися, безумовно на російській мові. Нехай Ваша дитина теж буде присутня на зустрічі. По-перше, її знайомство з абсолютно новою людиною має відбутися не при безпосередній роботі над предметом, а в неформальній обстановці. По-друге, вона теж повинна зробити свої висновки про особистість вчителя. Поспостерігайте за спілкуванням: наскільки щирим і відкритим здається Вам репетитор? Наскільки він зацікавлений у своїй роботі? Дозвольте дитині задати всі ті питання, які її хвилюють і зверніть увагу на відповіді репетитора. Висловіть Ваші особисті побажання до роботи, розкажіть, чи треба робити паузи в роботі з дитиною і як довго вони можуть тривати, щоб запобігти небажаному перевантаженню. Хороша кандидатура, як правило, прийде на зустріч з оригіналами або копіями документів про освіту і захоче продемонструвати їх. Якщо цього не станеться, не соромтеся, і запитайте про це. Ви маєте на це право, і це тільки зайвий раз доводить Ваше бажання співпрацювати з репетитором. Після зустрічі ще раз все обміркуйте і врахуйте при цьому думку дитини.

Крок 3. Професіонал або студент? Рішення дуже індивідуальне. І професіонали, і студенти, бувають різні. Але постараємося все-таки прив’язати питання до Ваших цілей. Якщо завдання стоїть лише в тому, щоб виконувати разом домашні завдання, може бути, що буде достатньо спілкування зі студентом. Якщо ж мета ширше і Ви хочете мотивувати дитину на вивчення предмета, показати їй перспективи розвитку в цьому предметі, то краще, мабуть, віддати перевагу успішному професіоналу. Він зможе розповісти дитині про останні досягнення і про яскравих людей у своїй сфері, зробити уроки не тільки інформативними, а й розбудити бажання дивитися на предмет ширше і масштабніше. Крім того, професіонал у своїй сфері може порадити подальші кроки з просування дитини: олімпіади, міжнародні конкурси, закордонні школи і курси. Це тільки міф, що навчання за кордоном платне і в цілому дороге. По-перше, існує багато зарубіжних фондів, готових фінансувати навчання талановитих дітей, а по-друге, наприклад, що стосується Німеччини, то навчання взагалі безкоштовне. Платити треба тільки за оренду житла, вартість якого відрізняється від Київського зовсім незначно. Професіонал про це повинен знати, і якщо він давно і добре працює, мати приклади навчання своїх учнів за кордоном. Отже, заняття з професіоналом гарні в тому випадку, якщо Ви пов’язуєте майбутнє дитини з тим предметом, який викладає репетитор.

Крок 4. Власне, процес навчання. Якщо Ви почали співпрацю з репетитором, то не залишайте його на самоплив. Контактний репетитор обов’язково захоче поділитися з Вами враженнями від навчання і спілкування з дитиною, повідомить, наскільки далеко просунулася робота з предмету. Не залишайте без уваги і стан дитини після уроків. Наскільки вона натхненна або пригнічена, втомилася або навпаки, сповнена сил і енергії. Звичайно ж, великий вплив на це має мотивація дитини до вивчення предмета, наявність власного бажання вчитися. Якщо мотивація так і не з’явилася, а прямої мети вивчити предмет немає, можливо, заняття слід призупинити.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022