Бійці АТО залишили термінал Донецького аеропорту

Подивитись всі дописи у розділі: Війна України з росією. Розміщено: 22.01.2015 в 9:01.
Бійці АТО залишили термінал Донецького аеропорту
Оборона ДАП тривала 242 дні - бійці АТО покинули термінал

Полк «Азов» підтверджує відхід сил АТО від Донецького аеропорту, захист якого тривав понад 200 днів.

Міжнародний аеропорт імені Прокоф’єва, відбудований в Донецьку до Євро-2012, протягом тривалого часу був ареною запеклих боїв між українськими військовослужбовцями та їхніми супротивниками. 242 дні тривала оборона ДАП, але вчора українські військові покинули його.

В акаунті полку «Азов» у соціальній мережі Facebook підтверджується інформація про вихід українських військових з донецького аеропорту. «Воїни були змушені здати те, що залишилося від прекрасного колись аеропорту. Героїчна оборона тривала 242 дні. Аеропорт — це наш Будинок Павлова, наші Фермопіли», — наголошується в повідомленні.

Примітка: Будинок Павлова — будівля в Сталінграді (нині — Волгоград), яку радянські солдати не дали захопити німцям під час ВВВ. Фермопіли — місцевість у Греції, відома за бій 300 спартанців з військом персів.

Раніше про вихід військових з аеропорту повідомляв український журналіст Бутусов, який зазначив, що на території ДАП не залишилося жодної придатної до утримання оборони будови — все зруйновано.

Офіційно інформація навколо аеропорту не коментується. Можливо, офіційні зведення будуть озвучені сьогодні вранці. Неофіційно, від військового медика в зоні АТО, стало відомо про 37 загиблих в ДАП «кіборгів».

Гряде нове перемир’я?

Незважаючи на зростаюче в суспільстві невдоволення, українська влада може оголосити про чергове перемир’я. Ситуація на Донбасі вчора, 21 січня, обговорювалася і на Раді Безпеки ООН, і в рамках «нормандської четвірки». Були озвучені домовленості про відвід важкого озброєння від лінії зіткнення.

Нагадаємо, що раніше президент України пообіцяв, що якщо противник перейде в атаку і спробує змінити існуючий стан, в країні буде оголошено військовий стан. Адже ситуація, не в кращий для України бік, змінилася не тільки під Донецьком, але й на інших напрямках, зокрема, в Луганській області, де під ударом артилерії ЛНР був повністю зруйнований 31-й блокпост.

У зону АТО терміново відправився секретар РНБО Турчинов, автомобіль якого потрапив під потужний обстріл, але завдяки броні врятував екіпаж і пасажирів.

Вчора в зоні АТО під обстріл потрапив і лідер «Правого сектора», депутат українського парламенту Ярош. Він отримав два поранення і був прооперований в Дніпропетровську.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022