Вибори у Греції доб’ють євро?

Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 25.01.2015 в 17:11.
Вибори у Греції доб’ють євро?
Вибори у Греції доб'ють євро?

На курс європейської валюти тиснуть обіцянки включити друкарський верстат і майбутні вибори в Греції.
Економічна криза в більшості країн єврозони не може бути компенсована економічним зростанням у Німеччині та Франції. Брюссель, недовго думаючи, вирішив повторити успішний досвід США, які зуміли перезапустити свою економіку шляхом грошової емісії.

У четвер глава Європейського Центробанку (ЄЦБ) Маріо Драгі заявив про початок програми кількісного пом’якшення євро. Якщо перевести це на зрозумілу мову, то вийде, що ЄЦБ буде накачувати економіку дешевими грошима, або попросту включить друкарський верстат. Банк буде викуповувати активи на суму 60 млрд євро на місяць починаючи з березня і до кінця вересня 2016 року.

Незважаючи на те що більшість інвесторів чекали від виступу головного євробанкіра саме цих слів, протягом доби євровалюта подешевшала на 2%. За 1 євро в четвер давали близько 1,15 долара, а до п’ятниці курс знизився до 1,12 долара. Це мінімальне значення з 2003 року.

Свою роль в падінні курсу євро зіграла Швейцарія. Як пояснюють фахівці, довгий час Швейцарський Центробанк стримував зміцнення франка шляхом скупки євровалюти в свої резерви.

— Швейцарія допустила зміцнення швейцарського франка на 15-30% і посилила негативну облікову ставку до мінус 0,75%, — пояснив фінансовий аналітик Ерік Найман. — Це боляче вдарить по економіці Швейцарії. Але, як видно, швейцарська влада готуються до подальшого ослаблення євро в напрямку паритету проти долара.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022