ПриватБанк закликав айтішників допомогти запровадити e-government в Україні

Подивитись всі дописи у розділі: Бізнес. Розміщено: 03.03.2015 в 19:46.
ПриватБанк закликав айтішників допомогти запровадити e-government в Україні
Дмитро Дубілет

У своєму недавньому інтерв’ю IT-директор ПриватБанку Дмитро Дубілет розповів про готовність приватного сектора допомогти державі у побудові «e-government» в Україні. Від слів пан Дубілет перейшов до справи.

«Запрошуємо українських розробників взяти участь у боротьбі з корупцією в Україні шляхом впровадження елементів електронного уряду. Буду вдячний за репост» — написав на своїй сторінці у Фейсбуці Дмитро Дубілет.

Наводимо текст звернення пана Дубілета до IT-спільноті України:

Днями ми з Jaanika Merilo і ще кількома колегами з великих українських компаній оголосили про створення громадської організації, яка допомагатиме нашій державі у впровадженні електронного уряду.

Електронний уряд (e-government) — це головний інструмент у боротьбі з корупцією в Україні. Адже коли державна послуга переводиться в електронну форму, вона, по-перше, стає прозорішою і формалізованою, а по-друге, при правильній архітектурі, чиновник фізично не перетинається з громадянином і не має змоги вимагати хабар.

Впровадження e-government — це, насамперед, переклад конкретних державних послуг в електронну форму, і саме в цій роботі я запрошую взяти участь розробників. Звичайно, є ще питання законодавства, стандартів, організаційні питання, але в цьому плані у нас тили прикриті, все це буде. Зараз потрібно почати, нарешті, роботу над конкретними послугами.

Таких послуг більше тисячі (хоча є надія, що якась їх частина буде дерегульована), так що роботи дуже багато. А часу і бюджетів мало. В першу чергу працюємо з органами місцевого управління (Київ, Львів, Дніпропетровськ), а також з міністерствами.

Як буде розподілятися робота між основними учасниками:

1. В Кабміні, Раді та інших органах влади працюють над законодавством, стандартами, а також координують спілкування з міністерствами та місцевими адміністраціями.

2. ПриватБанк і інші великі ІТ-компанії допомагають з ІТ-стандартами, постановкою ІТ-задач і модерацією ІТ-розробки. Наприклад, у ПриватБанку є досвід створення Приват24, який за обсягом даних, кількістю операцій та складності можна порівнювати з e-gov.

3. Українські ІТ-розробники розробляють і тестують код за принципом Crowdsourcing software development по тим державним послугам, які надходять в роботу.

Отже, якщо ви вмієте програмувати і готові виділити хоча б кілька годин на тиждень на розробку e-gov України, запрошую вас заповнити анкету.

Відповіді на деякі можливі питання:

— Хто буде замовником цієї роботи?

— Нашими замовниками будуть державні органи — український уряд та органи місцевого самоврядування. «Редагувати» спілкування з ними будуть Яника Мірило і інші ІТ-євангелісти в Кабміні, Раді та адміністраціях.

— Чи точно робота не піде в стіл?

— Ми не будемо брати в роботу проекти, якщо не будемо бачити з боку замовника пристрасті і повної готовності до впровадження.

— Я розробник. Що я отримаю, якщо візьму участь у цьому проекті?

— Ви отримаєте суспільне визнання. Ви справою, а не словом візьмете участь у боротьбі з корупцією в Україні — з головним ворогом нашої країни (вибачте за пафос).

— Які мови, технології, фреймворки будуть використовуватися при розробці?

— Нам ще тільки належить це формалізувати. Але вже зараз ми можемо сказати, що якоїсь єдиної мови або технології не буде. Проектів дуже багато, при правильній архітектурі єдність в технологіях не принципово. Так що просимо відгукнутися всіх розробників, незалежно від інструментів які вони використовують в розробці.

— Наскільки безпечно довіряти розробку програмних продуктів ІТ-громадськості?

— При правильно поставленій роботі, проекти, які розробляються ІТ-ком’юніті, часто є навіть більш безпечними і надійними, ніж продукти, які розробляються окремими комерційними компаніями.

— Де можна дізнатися більше про громадську організацію, яка це організовує?

— Нещодавно Яника робила пост про цю організацію: Скоро ми запустимо офіційний сайт організації, а також дамо більше конкретики.

— Чому топ-менеджери ПриватБанку та інших великі ІТ-компаній беруть у цьому участь?

— Зараз практично всі представники бізнесу — малого, середнього, великого — шукають, як допомогти Україні вирватися з цієї кризи. Ми бачимо свою роль у тому, щоб ділитися компетенціями і технологіями в галузі ІТ. Повірте, ніяких прихованих мотивів.

— Що буде після того, як я заповню форму?

— Ми з Вами зв’яжемося по емейлу протягом 2-3 днів з інформацією щодо подальших дій.

Прорвемося!

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015