Що потрібно зробити, щоб криза в Україні закінчилася

Подивитись всі дописи у розділі: Фінанси. Розміщено: 29.03.2015 в 10:03.
Що потрібно зробити, щоб криза в Україні закінчилася
Експерт назвав кілька конкретних кроків

На думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, криза в Україні триватиме ще довго. І для того, щоб вивести вітчизняну економіку з «крутого піке» потрібно зробити кілька кроків.

1. Продовжувати співпрацювати з МВФ, але знизити залежність від його кредитів. Вже якщо починати розмови про необхідність реструктуризувати зовнішні борги України з терміном погашення до 2018 року, то потрібно ще й домовитися з додатковими інвесторами про отримання кредитів не від МВФ. До речі, і сам фонд нас постійно до цього закликає, вказуючи, що не зобов’язаний самостійно фінансувати нашу економіку. Тобто потрібно вести переговори з США і ЄС про кредитування, а також з Китаєм і, як не парадоксально це звучить, з Росією. Потрібно диверсифікувати українських кредиторів. На це може піти 2-3 роки, так що пора починати. Зате потім у нас не буде таких проблем із зовнішніми боргами, як зараз.

2. На території України обертається близько 100 млрд готівкової валюти і ще стільки ж перебуває в офшорах в українських бізнесменів. Тому потрібно припинити безглузді розмови про міфічних приватних інвесторів і повернутися обличчям до українського інвестору, припинивши розоряти українські банки на догоду МВФ. У 2014-му українці забрали з банків майже 14 млрд доларів, і повернуть вони їх тільки якщо зрозуміють, що банки будуть працювати стабільно.

3. Заборонити ДФС розоряти бізнес і нарешті внести зміни до Податкового кодексу, де б чітко було записано, що не бізнесмен повинен доводити, що він не порушив податкове законодавство, а фіскал має в суді довести, що бізнесмен не заплатив податки. Ось тоді з офшорів почнуть повертатися гроші.

4. Зменшити доларизацію економіки. Для цього потрібно спровокувати ревальвацію гривні і тим самим економічно притиснути власників валюти. Як тільки вони побачать, що курс долара нижче 20 грн, вони самі поспішать обміняти валюту на гривню. Ось тоді і можна буде без проблем скупити для ЗВР мільярди доларів. А заодно — провести емісію гривні і тим самим знецінити гривню, але по відношенню не до долара, а до товарної масі. Це спровокує інфляцію і ще більше активізує продаж валюти. Але в кінцевому підсумку здешевить вартість і кредитів, і депозитів в банківській системі до рівня 10-12% річних.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015