Портрети мобілізованих в 4 хвилю: міномети тільки на картинках бачили
Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 03.04.2015 в 16:47.Міноборони найчастіше закликає чоловіків 36 років, із середньою освітою і з сіл.
В Україні завершується четверта хвиля мобілізації, в рамках якої планувалося призвати 50 тисяч військовослужбовців. За словами офіцера прес-служби Генштабу Олексія Мазепи, план четвертої хвилі мобілізації станом на 1 квітня виконаний на 77%. Крім того, в Міноборони охарактеризували портрет мобілізованого українця.
— За даними соціологічних досліджень, портрет мобілізованого українця під час четвертої черги мобілізації виглядає наступним чином: середній вік — 36 років, рівень освіти досить високий — більше половини мають середню спеціальну, технічну або вищу освіти, абсолютна більшість — до 90% — раніше проходили військову службу, кожен восьмий є добровольцем, — заявила прес-секретар Міністерства оборони України Вікторія Кушнір.
У Міноборони як завжди, все красиво. А насправді…
Раніше президент Петро Порошенко заявив, що більше 60% бійців в зоні АТО — російськомовні.
— До нас якраз приїхали новенькі, — розповідає боєць 80-ї аеромобільної бригади Руслан, — з ними поспілкуватися ще не встигли, тому не можу сказати, як там з освітою і військовою підготовкою. А російською мовою у нас багато говорить, з цим проблем немає, хоч ми і львівська бригада.
За словами бійця 72-ї окремої механічної бригади Віталія, у четверту хвилю мобілізації прийшли набагато більш підготовлені бійці, ніж у попередні.
— Під час перших хвиль прийшли молоді недосвідчені хлопці, багато з них пили, дисципліни ніякої не було. Зараз ситуація відрізняється — є і досвід, і дисципліна, і бажання служити. Хоча, щодо бажання — багато бійців хочуть залишитися, незважаючи на демобілізацію. Рівень патріотизму і раніше високий. А російською у нас багато говорять, ніхто не заперечує, — говорить боєць.
З ним не згоден мінометник 93-й бригади Антон.
— До нас у частину приїхало 40 чоловік мобілізованих. Так, мужики дорослі, може, хтось і служив, але от в учебці їх нічому не навчили. Захотіли з них зробити батальйон мінометників, а вони міномет тільки на картинках і бачили. Що робили три тижні в навчальному центрі — незрозуміло. Я б з такими на передову не йшов, — говорить боєць.
Він вважає, що проблема пияцтва в зоні АТО актуальна як і колись — тим більше, під час перемир’я — бійці нудьгують, розслабляються і знічев’я п’ють гірку.
— У Міноборони як завжди, все красиво. Насправді, в четверту хвилю закликали в основному з сіл і всі кадри — танкісти, артилеристи та інше — заповнювали за рахунок людей звідти. А вони, в свою чергу, погано підготовлені, люблять випити і в армію йдуть швидше через брак роботи, а не через патріотичні настрої, — говорить волонтер 72-ї бригади Андрій Ганопольский.
Однак, незважаючи на різні погляди, бійці зійшлися в одному — забезпечення армії країни, яка веде війну, як і раніше на вкрай низькому рівні, а неграмотна політика керівництва АТО приводить багатьох до невтішних думок про майбутнє.