Як визначити надійного забудовника

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 07.04.2015 в 6:32.
Як визначити надійного забудовника

Останнім часом на ринку первинної нерухомості розгораються скандали один за іншим.

Контролюючі органи зупиняють будівництва, міліція порушує кримінальні справи про незаконне захоплення землі, а суди виносять рішення про знесення вже побудованих будівель. А щоб не потрапити на гачок недбайливого забудовника, слід в такій ситуації скористатися порадами експертів, які ми зібрали для наших читачів.

1. Перевірити документи на землю

В офісі продажу забудовника попросіть показати дозвільні документи. Почніть з землі. У договорі оренди земельної ділянки першою справою подивіться на дату закінчення договору. Якщо робочі тільки заливають фундамент, а до закінчення оренди залишилося півроку, краще не ризикувати і відмовитися від такої інвестиції.

Другий важливий документ — це рішення про землевідведення. У ньому має бути зазначено, під які цілі видано документ. Якщо в ньому замість «будівництво багатоповерхового будинку» буде вказано, наприклад, «реконструкція дитячого садка» або «будівництво СТО», потрібно розуміти, що вас намагаються обдурити.

2. Дізнатися категорію складності

Ще один спосіб визначити чесність будівельної компанії — подивитися декларацію на будівництво. За нашим законодавством всі споруджувані об’єкти діляться на п’ять категорій складності. Всі висотки мають категорію складності 4 або 5. Якщо ж будівля до 9 поверхів, вона може бути третьої категорії. При цьому для початку робіт по об’єктах до третьої категорії достатньо повідомлення держорганів про те, що компанія починає будівництво. Якщо ж будинок потрапляє під четверту і п’яту категорії, то забудовнику потрібно попередньо проводити експертизу і отримувати дозвіл на початок робіт. Тому, щоб уникнути зупинки будівництва, яке ще й не починалося, забудовник подає документи на будівництво 8-9-поверхового будинку, а потім виганяє свічку в 25-30 поверхів. Чи узаконить він її після — велике питання.

Тому, якщо вам покажуть декларацію на будівництво, де вказана третя категорія складності, а поверхів в будинку планується більше 10, теж не варто зв’язуватися з таким об’єктом.

3. Познайомтеся з мешканцями

Ну і, нарешті, почитайте відгуки про компанію-забудовника в інтернеті, дізнайтеся, скільки будинків вже було ними побудовано, як живуть там люди, чи надовго затягувалися терміни здачі в експлуатацію. Якщо ви не дуже-то вірите відгукам в мережі, самі їдьте в уже здані будинки і поговоріть з їх мешканцями. Думаю, вони вам із задоволенням розкажуть про те, як купували своє житло.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022