ЗНО з української мови не склали 23 тис. випускників

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 12.05.2015 в 16:22.
ЗНО з української мови не склали 23 тис. випускників
Результати ЗНО з української мови будуть відомі лише 13 травня

Тест з української мови та літератури не здали 23 тис. учасників зовнішнього незалежного оцінювання або 8,4% від кількості тих, хто взяв участь у тестуванні. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Експертної комісії Українського центру оцінювання якості освіти.

Визначенню прохідного бала передувала робота 9 експертних груп з різних регіонів, які шляхом використання методик — В. Ангоффа і К. Беука і математично-статистичних розрахунків прийшли до висновку і запропонували встановити поріг тесту на рівні 25 балів. Максимальна оцінка за виконання тесту базового рівня дорівнює 104 балам, для тесту поглибленого рівня — 136.

Разом з тим рішення експертів не було підтримане експертною комісією УЦОЯО, яка користуючись своїм правом на підсумкове рішення по визначенню прохідного бала, вирішила знизити поріг до 22 тестових балів. Рішення було прийнято більшістю членів експертної комісії.

Таким чином, після визначення порогу в 22 тестових бали, учасники ЗНО, які подолали певний бар’єр отримають рейтингову оцінку за шкалою від 100 до 200 балів, що відображає місце абітурієнта серед інших учасників ЗНО з української мови та літератури.

Ті випускники шкіл, які набрали менше 22 балів за виконання завдань тесту не зможуть брати участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, і відповідно, вступати до вищих навчальних закладів у 2015 році.

Також результати ЗНО з української мови та літератури будуть враховані, як державна підсумкова атестація за шкільний курс з української мови. З цією метою буде затверджено окрему таблицю відповідності тестових балів оцінками рівнів знань за шкільною шкалою від 1 до 12 балів.

Варто відзначити, що запропонований експертною комісією поріг тесту з української мови та літератури є одним з найнижчих за час проведення ЗНО.

Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури взяли 275 000 випускників шкіл.

Результати ЗНО з Української мали бути оголошені 12 травня, але на сайті Українського Центру Оцінювання Якості Освіти оголошено про перенесення дати оприлюднення результатів тесту на 13 травня у зв’язку із прийнятим експертною комісією рішенням про зміну розрахунку порогового бала.

Відповідно результати ЗНО з української мови 2015 будуть відомі 13 травня.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022