Чого чекати Україні від нового президента Польщі Анджея Дуди

Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 25.05.2015 в 19:11.
Чого чекати Україні від нового президента  Польщі Анджея Дуди

У Польщі завершився другий тур виборів президента, за результатами якого переміг кандидат від найбільшої в країні опозиційної партії «Право і справедливість» Анджей Дуда. Кермо влади перейшло в руки правих націоналістів, які протягом останніх декількох років були в опозиції до політики Броніслава Комаровського.

За останніми даними exit poll, підготовленого дослідним центром Ipsos, за Дуду 24 травня проголосували 52% виборців. Діючого лідера Броніслава Коморовського підтримали 48% поляків. Явка, за попередніми даними, склала 56,1%.

Після оголошення даних exit poll, чинний президент Польщі Броніслав Коморовський вже визнав поразку і привітав з перемогою Анджея Дуду.

Дуда зазначив, що його президентство буде «відкритим для діалогу, бо треба поважати кожну людину».

— Велике спасибі всім, спасибі президентові Броніславу Коморовському за суперництво та поздоровлення, які він мені надіслав, — сказав Дуда під час виступу у своєму виборчому штабі. — Президент Польщі повинен служити народу, слухати і бути відкритим.

«Відносини України та Польщі залежать не від виборів, а від спільного минулого та спільного європейського майбутнього двох близьких народів», — написав у своєму Твіттері міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Дослівно слова Анджея Дуди про війну в Україні

— Це перше європейська держава, яка вчинила військове втручання у справи іншої незалежної європейської держави, відібравши частину її території.

— Зараз не можна погоджуватися з тим, щоб Росія ковтала Україну по шматочках. Ми несемо відповідальність за інтеграцію європейських держав і цілісність кордонів. Зупинка цього процесу стане успіхом Європи. Згода на гнилій компроміс буде її поразкою.

— З величезним занепокоєнням я сприймаю думку про те, що з Росією слід домовлятися за всяку ціну. Я підкреслюю — немає таких економічних інтересів, які послужили б причиною того, що ми, чесні люди, продамо Україну.

— Ті переговори, які тривають сьогодні і в яких не бере участь вся Європа, а тільки Німеччина і Франція, як вважає дехто, нагадують не нормандський формат, а ялтинський.

— Якщо уряд прийме таке рішення (відправка польських військових в Україну. — Прим. Авт.), то воно повинно бути схвалено в першу чергу на саміті НАТО, тому що ми знаходимося в рамках НАТО. Я скептичний (у цьому питанні. — Ред.) і вважаю, що якби таке рішення було прийнято, то ми повинні прагнути до того, щоб не посилати своїх солдатів. Тому що ми є безпосереднім сусідом і у зв’язку з цим в особливій ситуації.

— Історична правда така, що сотні тисяч поляків були вбиті в Україні, і прославляння тих, хто їх убив, є абсолютною дією, яка не веде до поліпшення ситуації з Польщею. (Про визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України).

Анджей Дуда народився в Кракові 43 роки тому. Здобув юридичну освіту. Його вважають релігійною людиною.

У політику потрапив у 2005-му, вступивши в «Право і справедливість». Він працював заступником міністра юстиції, чиновником канцелярії президента Леха Качинського, обирався депутатом, програв на виборах мера Кракова.

У день, коли під Смоленськом загинув Качиньський, він не визнав легітимність передачі президентської влади спікеру Коморовському. Наполягав, що потрібно дочекатися хоча б свідоцтва про смерть.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022