Хроніки Саакашвілі: Як в один день стати губернатором і отримати український паспорт

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 30.05.2015 в 5:34.
Хроніки Саакашвілі: Як в один день стати губернатором і отримати український паспорт
Михайло Саакашвілі,

Незважаючи на те, що указу президента про призначення нового керівника Одеської ОДА на сайті все ще немає, сумнівів практично не залишилося.

Новина про призначення Михайла Саакшвілі на пост губернатора Одеської області була більш ніж несподіваною. Екс-президенту Грузії пропонували багато крісел в українському уряді, в тому числі і посаду віце-прем’єра, від якої він відмовився. Про призначення Саакашвілі на пост глави Одеської ОДА повідомив міністр екології та природних ресурсів Юрій Шевченко. Однак, незабаром сам себе поправив, мовляв, Кабмін лише подав президенту подання про призначення, і рішення за главою держави.

— Перепрошую за неточність у своєму попередньому пості про призначення Михайла Саакашвілі. Кабінет Міністрів дійсно прийняв рішення про Саакашвілі, але це рішення було не про призначення, а про рекомендацію президенту України призначити Михайла Саакашвілі губернатором Одеської області, — сказав Шевченко.

Однак, чи була перша новина застереженням? Або ж міністр заздалегідь розкрив таємниці політичної кухні. Незабаром призначення Саакашвілі підтвердив прес-секретар ОДА Микола Покровський, хоча на сайті президента указу раніше немає.

— Отже, підтверджую, завтра о 14:30 представлення нового голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі. Після представлення Ігор Петрович Палиця готовий спілкуватися з пресою, — повідомили в Одеській ОДА.

Порошенко сам запропонував кандидатуру Саакашвілі

Заступник глави АП Валерій Чалий в ефірі «Інтера» заявив, що шанси на те, що Петро Порошенко призначить колишнього президента Грузії губернатором Одеської області становлять 99 відсотків.

— Якби ви мене запитали як аналітика, який робить прогнози, а не представника АП, то я думаю, що 99 відсотків — так, — сказав він.

Але незабаром з’ясувалося, що ініціатором призначення Саакашвілі виступив сам президент.

— Кабмін вніс подання, задовольнивши прохання президента про призначення Михайла Саакашвілі на пост голови Одеської ОДА. Сьогодні ввечері відбудеться зустріч з кандидатом. За підсумками цієї зустрічі президент ухвалить своє рішення, — повідомив представник глави держави Святослав Цеголко.

Відбулася зустріч чи ні, і яке рішення прийняв Порошенко — в прес-службі президента не повідомляють. Однак, останній пост Саакашвілі на сторінці у Фейсбуці більш ніж красномовний. «Я люблю Одесу» — написав він і прикріпив пісню «Шаланди повні кефалі». Мабуть, екс-президент Грузії таким чином знайомиться з культурним надбанням області, прослуховуючи пісні про «Одесу-маму».

Саакашвілі отримав український паспорт

Про те, що Саакашвілі став громадянином України повідомили народні депутати Мустафа Найєм і Сергій Лещенко.

— Екс-президент Грузії Саакашвілі успішно отримав українське громадянство у п’ятницю. Міхо, ми хочемо новий Батумі!, — написав Лещенко у Фейсбуці.

І знову таки, указу президента про отримання громадянства поки немає.

СКАЗАНО

Коли Саакашвілі в інтерв’ю «Грузія Online» розповідав, що йому пропонували посаду віце-прем’єра в Україні, він заявив, що відмовився, оскільки не хотів втрачати громадянство Грузії.

— Це було б для мене великою честю. У цьому випадку мені довелося б прийняти українське громадянство і відмовитися від грузинського громадянства. Але я цього не зробив. Тому що вірю, що у моєї країни, у Грузії, велике майбутнє. Я це майбутнє буду будувати зі своїм народом. Звичайно, я повернуся до Грузії, щоб допомогти моєму народу. Моя кар’єра належить моєму народові».

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015