Попелиця в саду — види шкідника і заходи боротьби з ним

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 01.06.2015 в 21:01.
Попелиця в саду — види шкідника і заходи боротьби з ним

Попелиця завдає відчутної шкоди садовим рослинам. Особливо шкідлива її літня поява — у середині липня, коли вже не можна застосовувати отрутохімікати. Що ж робити?

Зелена яблунева попелиця

Пошкоджує яблуню (частіше молоді дерева), айву, грушу, горобину і глід. У результаті її «діяльності» молоде листя і верхівки пагонів зморщуються або скручуються, а потім засихають.

Смородинова листова тля

Пошкоджує листя червоної і білої смородини, через що на них утворюються жовтуваті або червонуваті галли. При великій кількості шкідників зменшуються прирости, а самі кущі помітно слабшають.

Сіра яблунева попелиця

Поселяється на дорослих деревах яблуні. Пошкоджені листя загортаються донизу, утворюючи щільні зморшкуваті валики вишневого або жовтувато-червоного кольору. Яйця зимують під лусочками кори штамба і товстих гілок дерева.

Сливова попелиця

Блідо-зелена, покрита восковидним пушком. Шкідники поселяються на нижній стороні листя і висмоктують з них сік. В результаті утворюються зовнішні здуття (галли) жовтуватого або червонуватого кольору, листя скручуються, пагони викривляються і через деякий час гинуть. Зимують яйця шкідника на молодих пагонах сливи.

Заходи боротьби з попелицею

Для боротьби з попелицею існує багато препаратів, проте в липні-серпні, коли починає дозрівати урожай плодів і ягід, їх застосовувати ні в якому разі не можна. Тому заздалегідь подбайте, щоб залучити в сад корисних комах (наприклад, посійте або перенесіть в сад ємності з нектароносними рослинами).

Так, жуки й личинки сонечок, сірфіди, личинки мухи-журчалки можуть повністю знищити шкідника, якщо на одну особину припадає не більше 60 попелиць. Сильно уражені листя і гілки вирізайте і спалюйте.

Настій проти попелиці: 200 г подрібнених зубків часнику залити 1 л води і настоювати в закритому посуді 5 днів. Процідити і розвести водою — 300 мл настою на 10 л води.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015