Лоукост Atlasjet запустить нові рейси в Україну вже до кінця літа

Подивитись всі дописи у розділі: Транспорт. Розміщено: 08.06.2015 в 5:24.
Лоукост Atlasjet запустить нові рейси в Україну вже до кінця літа

Уряд України значною мірою пом’якшив вимоги щодо видачі дозволів на нові польоти на території країни, у зв’язку з чим вже наступного тижня авіатори зможуть отримати права на експлуатацію нових рейсів. Потрібно відзначити, що завдяки таким змінам, авіакомпанії налаштовані дуже оптимістично і обіцяють незабаром після врегулювання всіх необхідних бюрократичних нюансів запропонувати українцям нові абсолютно маршрути.

5 червня в «Офіційному віснику України» був опублікований Наказ Державіаслужби від 24.10.2014 № 686, а також Наказ Державіаслужби від 22.05.2015 № 274 про внесення змін до Наказу № 686, що свідчитиме про закінчення конфлікту Державіаслужби з авіаперевізниками з приводу правил призначення на маршрути.

«У комплексі ці два документи повинні нарешті заповнити порожнечу правового регулювання і дати авіаперевізникам зрозумілі правила надання та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній, без яких неможливо здійснювати пасажирські авіаперевезення», — таке пояснення дала Юлія Дмитрієва, старший юрист компанії ECOVIS Bondar & Bondar.

До речі, в новій редакції правил були змінені критерії вибору авіаперевізника. Приміром було видалено проведення оцінки, заснованої на кількості бортів, а також перевірка персоналу і якості виконаних рейсів. Залишилися лише критерії безпеки, коефіцієнт використання призначень, обсяг сплачених податків.

Крім усього іншого, на цілий рік було відстрочено вимогу, згідно якої не менше, ніж 50% компанії повинен був володіти або громадянин України, або ж сама держава.

Ще однією вельми істотною зміною є той факт, що відтепер до складу комісії входитимуть виключно представники Державіаслужби, незважаючи на те, що раніше в неї включалися співробітники Мінінфраструктури. «Авіаційні правила, які затверджуються Наказом № 686, приводять у відповідність з нормами Повітряного кодексу України питання компетенції органу державної влади, наділеного повноваженнями видавати права на експлуатацію повітряних ліній. Це в свою чергу робить діяльність авіаперевізників передбачуваною, тому що виключає ймовірність оскарження цих прав з причини відсутності компетенції в органу, який їх видав», — розповіла Дмитрієва.

У свою чергу Андрій Гук, партнер юридичної фірми «Анте», яка, власне, і представляє інтереси Atlasjet Airline, розповів представникам засобів масової інформації, що нові правила його клієнт оскаржувати не буде і найближчим часом сподівається отримати призначення. «Atlasjet Airlines цікавить весь опублікований раніше список з 29 маршрутів. Плюс попросили ще кілька напрямів, зокрема Київ-Ербіль, Київ-Баку, Львів-Баку. Одними з перших намір запустити п’ять маршрутів: Львів-Стамбул, Львів-Київ, Львів-Неаполь, Київ-Москва, Київ-Неаполь. Велика ймовірність, що вже в середу ми отримаємо частину призначень», — сказав він, таким чином підтвердивши прагнення компанії запустити нові маршрути, при чому в максимально короткі терміни.

При Гук заявив, що сподівається на те, що на засідання комісії будуть винесені заявки і від інших компаній, та їх задоволення пожвавить ринок авіаперевезень. При цьому, комісія можливо проведе своє засідання вже в понеділок-вівторок майбутнього тижня. Про це журналісти дізналися зі слів Дениса Антонюка, голови Державіаслужби. «У п’ятницю, після опублікування правил в Офіційному віснику, ми зможемо розіслати запрошення авіакомпаніям. У п’ятницю-понеділок чекаємо заявок на цікаві для них напрямки. А в середу проведемо засідання комісії», — сказав він.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022