Що таке MBA?

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 18.06.2015 в 19:49.
Що таке MBA?

MBA (Master of Business Administration або Магістр ділового адміністрування) — кваліфікаційна ступінь, що привласнюється випускнику спеціалізованих курсів в області менеджменту (управління). Курси ділового адміністрування дуже популярні серед керівників середньої та вищої ланки, підприємців та бізнесменів у всьому світі. Програми MBA визнаються в усьому світі найважливішим кроком на шляху до успішної кар’єри управлінця.

Навіщо мені програма MBA?

Головна причина вступу на програму MBA — подальше побудова кар’єри і збільшення власних доходів. Випускники програм МВА мають значно більше можливостей отримати позицію топ-менеджера в компанії, тому що в більшості випадків здобувачі, що мають лише вищу освіту, не розглядаються як кандидати. Якщо говорити про західні компанії — ступінь MBA стала практично необхідною умовою для усіх топових позицій.

Друга можлива причина отримання MBA — специфіка самого курсу. Багато програм включають вивчення як основних дисциплін менеджменту, так і більш спеціалізовані класи, теоретичні і практичні, відповідні обраним напрямам. Завдяки такому комплексному підходу випускники програм MBA здатні застосовувати свої знання для роботи практично у всіх напрямках бізнесу, в різних секторах економіки, що значною мірою сприяє якнайшвидшому кар’єрному і професійному зростанню володаря ступеня МВА. Ще одним важливим фактом є безумовна корисність програм MBA не тільки управлінцям в приватних комерційних організаціях, як вважає більшість, але також для людей зайнятих на керівних посадах у державних та громадських некомерційних організаціях.

Поєднання цих факторів і робить ступінь MBA цінною і затребуваною у всьому світі.

Основні напрямки програм MBA

Коли мова заходить про програми MBA, існує досить багато варіантів різних дисциплін і напрямів, які можуть бути об’єктом вивчення і комбінацій з іншими предметами. Нижче наводиться кілька найбільш популярних сфер і ступенів програм МВА:
• Business Management (Управління бізнесом)
• Accounting (Бухгалтерська справа)
• E-Business / E-Commerce (Електронний бізнес / Електронна комерція)
• Economics (Економіка)
• Entrepreneurship (Підприємництво)
• Finance (Фінанси)
• Global Management (Глобальний менеджмент)
• Human Resources Management (Управління персоналом)
• Information Systems (Інформаційні системи)
• Marketing (Маркетинг)
• Operations Management (Операційне управління)
• Strategic / Risk Management (Стратегічний / Ризик менеджмент)
• Technology Management (Управління технологією)

Де я можу отримати ступінь MBA?

Подібно курсам в юридичних, медичних та інших типах програм, академічна складова освіти в бізнес школах аналогічна в багатьох школах. Більшість експертів і випускників програм MBA сходяться на думці, що значимість їх бізнес освіти часто безпосередньо залежить від престижу та рівня школи.
Щороку школи MBA по всьому світу ранжуються різними організаціями і виданнями. Місце в рейтингу залежить від ряду факторів і можуть виявитися дуже корисними в процесі вибору бізнес школи чи програми MBA.

Які є форми навчання на MBA?

Two-Year MBA Programs (Програма МВА на 2 роки):

Дворічні програми зазвичай тривають два академічні роки, що явно випливає з їхньої назви. Курс, розділений на чотири семестри, підходить для студентів, які не будуть працювати повний робочий день протягом періоду навчання. Протягом першого року студенти вивчають курс обов’язкових дисциплін, третій і четвертий семестри присвячені самостійно обраним предметам, відповідно до цілей, інтересів і напрямком програми студента.

One-Year MBA Programs (Програма MBA на 1 рік):

Незважаючи на те, що ця програма також є full-time program річний курс в значній мірі відрізняється від дворічного аналога. Програми, розраховані на один рік навчання мають дуже жорсткі вимоги до вступників, як щодо академічної успішності, так і щодо досвіду роботи. Програми One-year MBA зазвичай мають тривалість від 11 до 16 місяців.

Part-Time MBA Programs (Вечірні / Заочні програми МВА):

Програми Part-time MBA створюються спеціально для працюючих, зайнятих людей. Заняття на таких програмах зазвичай проходять ввечері, так як більшість студентів таких курсів працюють протягом дня. Стандартна тривалість навчання на Part-time MBA становить два-три роки, а іноді потрібно і п’ять років.

Executive MBA Programs (Програма MBA для керівників):

Executive MBA (EMBA) — вищий ешелон програм MBA, який служить для задоволення попиту на бізнес освіту з боку менеджерів вищого рівня. Вступник на таку програму повинен мати досвід на позиції топ-менеджера не менше п’яти років, так як часто здобувача оцінюють з позиції того, що він може привнести в програму зі свого боку. Executive MBA ідеальні для фахівців у своїй справі, зацікавлених у подальшому розвитку і прагнуть до нових вершин упех.

Online MBA Programs: Завдяки технологіям та Інтернету стало можливо й таке. Віддалене навчання за програмою MBA набирає все більшої популярності. Багато бізнес-шкіл гідно оцінили можливість впровадити новий курс, оскільки програми онлайн MBA дозволяють складати гнучкий розклад і компонувати заняття курсу на розсуд викладача і студентів. Однак при цій формі занять практично зникає одне з основних достоїнств MBA — особисте спілкування і набуття нових зв’язків у процесі навчання.

Mini MBA Programs (Міні MBA): Міні MBA — ще одне нововведення останніх років. Тривалість таких програм коротше приблизно в два рази в порівнянні з класичними курсами. Це нововведення стало відповіддю небувалим швидкостям, з якими компанії розвиваються під впливом інформаційних і цифрових технологій. Міні MBА стало справжнім порятунком для багатьох: тривалість навчання близько 1 року, при цьому насиченість і якість програм змінилися не суттєво. Основний мінус Міні — він не дає вам ступеня MBA. Цей курс служить лише практичним цілям, не змінюючи при цьому статус вашої освіти.

Скільки коштує навчання за програмою MBA?

Програми MBA достатньо дорогі. Найчастіше вартість навчання за кордоном варіюється від $ 18000 до $ 80000 в залежності від школи і програми, яку Ви оберете. При цьому деякі школи або окремі програми дають своїм студентам можливість отримати фінансову допомогу або стипендію.

Унікальну програму навчання за програмою International MBA за формулою «1+1» пропонує Бізнес Школа «КРОК» за ціною курсу від SMBS 2 000 євро, що, як ми бачимо, коштує набагато дешевше ніж за кордоном.

Програми топ-рівня, так звані Executive MBA, можуть коштувати за кордоном до $ 160 тисяч і більше. При цьому програми Master’s Degree в абсолютній більшості випадків коштують значно скромніше, ніж MBA.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022