Вступ до ВНЗ на бюджет-2015 пройде в одну хвилю

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 08.07.2015 в 15:17.
Вступ до ВНЗ на бюджет-2015 пройде в одну хвилю
Рейтинг абітурієнтів не довірили складати самим навчальним закладам

Цього року в українські вузи будуть зараховувати за новими правилами. Зарахування на бюджет пройде в одну хвилю, а не в три, як це було раніше.

Про це повідомила координатор освітніх програм громадянської мережі Опора Ольга Стрелюк.

Це означає, що при заповненні заяв до ВНЗ абітурієнти будуть розставляти місця за рейтингом пріоритетності. Наприклад, в цей вуз і на цей факультет я хочу найбільше, тому ставлю цифру «1». В інший вуз я хочу теж, але менше, ніж у попередній, тому ставлю цифру «2» і т. д.

Відбір абітурієнтів на бюджет буде відбуватися також і серед тих осіб, які подають документи на контрактну форму навчання. Вакантні бюджетні місця будуть заповнювати і за рахунок контрактників, які заздалегідь принесли відразу оригінали документів.

«Цього року прийом буде в одну хвилю. А оригінали документів приймати не будуть. Їх потрібно буде подати лише після зарахування. У минулі роки вузи хитрували і пояснювали, що ні зарахували того чи іншого абітурієнта, тому що він не подав оригінали документів заздалегідь. Тепер заздалегідь нічого не приймають», — пояснив заступник директора департаменту вищої освіти Міносвіти Микола Фоменко.

Цього року вузи не будуть складати рейтинговий список абітурієнтів, це буде робити Єдина державна електронна база з питань освіти. Вона ж буде і відбирати вуз, в який абітурієнт поступив. Після цього абітурієнт протягом трьох днів зобов’язаний буде принести оригінали документів. Нагадаємо, вступна кампанія цього року розпочнеться 10 липня. А завершиться 31 липня в 18:00. Рейтинговий список буде оприлюднений 4 серпня в 12:00. Оригінали документів зараховані на бюджет повинні будуть принести до 18:00 8 серпня. А на контракт — не пізніше 15 серпня. Офіційне зарахування на бюджет має відбутися до 12:00 10 серпня. А на контракт — не пізніше 17 серпня.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022