Де подати документи на вступ до ВНЗ через Інтернет в 2015 році (вступ онлайн 2015)

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 10.07.2015 в 10:10.
Де подати документи на вступ до ВНЗ через Інтернет в 2015 році (вступ онлайн 2015)

В Україні сьогодні, 10 липня, стартує вступна кампанія 2015. Нинішні кандидати в студенти мають можливість подати документи на вступ через Інтернет (онлайн), що значно полегшує цей процес. З 10 липня абітурієнти мають можливість реєструватися на подачу документів в електронній формі на сайті ez.osvitavsim.org.ua. Документи можна подавати до 18:00 31 липня.

Щоб подати документи на вступ до ВНЗ через сайт (онлайн), абітурієнту потрібно зареєструватися на сайті (логін, електронна пошта, сертифікат ЗНО — зовнішнього незалежного тестування, номер і серія атестата). Після реєстрації абітурієнту відкриється доступ до «Кабінету випускника» і системи подачі заяв в електронній формі (на пошту прийде лист-повідомлення про це, також повідомлення про успішну реєстрацію з’явиться на сайті). Вгорі справа в шапці сайту з’явиться кнопка «Вхід».

У «Кабінеті випускника» можна буде заповнити заявку. Можна буде вибрати вуз, напрям, факультет, спеціалізації, вказати, чи потрібно майбутньому студенту гуртожиток.

Після того, як всі поля заповнені, потрібно натиснути кнопку «Подати заяву». На цьому ж сайті можна стежити і за статусом заяви (зареєстровано в базі, потрібні уточнення від абітурієнта, зареєстровано у ВНЗ, допущено до конкурсу — цей останній статус означає, що абітурієнт може брати участь у конкурсному відборі). Тут же можна стежити і за тим, чи був абітурієнт прийнятий до вузу.

Повністю процес оформлення заяви, а також відповіді на найбільш поширені питання є на сайті.

Всього абітурієнти можуть подавати заяви в 5 вузів, на 3 спеціальності в кожний.

Абітурієнт при подачі заяв повинен самостійно визначити їх пріоритетність, і після завершення прийому всіх заяв автоматична система на підставі результатів зовнішнього незалежного тестування абітурієнтів прорахує рейтингове місце і повідомить, чи потрапляє абітурієнт на бюджетні місця до вузів і на які саме спеціальності.

Якщо абітурієнт потрапляє до вузу на спеціальність, які значаться у нього першими в списку пріоритетів, то його заяви, розташовані нижче в рейтингу пріоритетів, скасовуються автоматично.

Дана система вперше застосовується Міністерством освіти і науки.

При цьому абітурієнт може міняти положення заяви в списку пріоритетів до закінчення терміну подачі документів.

Вузи повинні опублікувати рейтинговий список рекомендованих до зарахування на місця для отримання рівня молодшого спеціаліста або бакалавра за кошти державного бюджету не пізніше 12:00 4 серпня, а на контрактні місця — не пізніше 12:00 15 серпня.

Зарахування абітурієнтів на місця держзамовлення будуть здійснюватися до 12:00 10 серпня, а самі абітурієнти повинні будуть подати оригінали необхідних документів до ВНЗ до 18:00 8 серпня (для контрактників — 15 серпня).

Без здачі зовнішнього незалежного тестування в 2015 році мають право вступати військовослужбовці, які були демобілізовані в цьому році.

Також громадяни, один з батьків яких був військовослужбовцем і загинув або пропав безвісти при виконанні службових обов’язків, мають право вступати до вузів поза конкурсом протягом 3 років після закінчення школи.

Як повідомлялося, з п’ятниці, Кабінет Міністрів зменшив державне замовлення на навчання у вузах на 10-12% в 2015 у порівнянні з 2014 роком.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022