Що греки пообіцяли кредиторам

Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 13.07.2015 в 17:17.
Що греки пообіцяли кредиторам

Сьогодні стало відомо, що за підсумками недільних переговорів Греції вдалося укласти угоду з кредиторами. Однак перемогу святкувати рано, робота триває. У понеділок лідери країн єврозони заявили, що Греція отримає ще одну трирічну програму допомоги, якщо уряд прем’єр-міністра Алексіса Ціпрас в найближчі дні здійснить ряд заходів жорсткої економії.

— До середи парламент Греції повинен прийняти закони, що передбачають зміни у пенсійній системі та підвищення податку з продажів, тоді як тиждень тому за підсумками референдуму що відбувся жителі Греції проголосували проти подібних реформ, — пояснює заступник директора аналітичного департаменту Альпарі Дар’я Желаннова. — Тепер Греції доведеться виконувати правила ЄС, які полегшують ліквідацію збанкрутілих банків, у тому числі за допомогою поділу витрат з інвесторами і кредиторами. Більш детальна програма допомоги Греції, яка оформиться після здійснення Афінами реформ і скорочень витрат, передбачатиме безпрецедентні для єврозони заходи зовнішнього контролю та нагляду — втрата податково-бюджетного суверенітету буде платою за подальше членство в єврозоні.

На її думку, найбільш спірним заходом, на якому наполягають кредитори Греції, є створення фонду у розмірі 50 млрд. євро в державних активах, які повинні бути приватизовані або ліквідовані в найближчі роки. Цей фонд буде перебувати під європейським наглядом. Велика частина виручки фонду піде на виплату боргів Греції і рекапіталізацію банків країни, тоді як 12,5 млрд. євро можуть використовуватися для інвестицій.

— Проведення нових заходів економії через парламент Греції може розділити партію «СІРІЗА» і її партнера по коаліції, партію «Незалежні греки», що, в свою чергу, може призвести до нових виборів, — говорить експерт. — Поки не вирішено коли відкриються банки країни які не працювали протягом останніх двох тижнів, а також те, як Греція 20 липня буде здійснювати платіж ЄЦБ в розмірі 4,2 млрд. євро.

Міністри фінансів єврозони обговорять механізм надання Греції необхідного в короткостроковій перспективі фінансування в черговий раз «в екстреному порядку». Згідно із заявою, підготовленою раніше в понеділок, потреба Греції у фінансуванні зросла до 86 млрд. євро з 74 млрд. євро, про які в неділю говорили кредитори. Рекапіталізація банків Греції, як очікується, буде коштувати від 10 до 25 млрд. євро. МВФ візьме участь у новій програмі допомоги Греції за умови, що Афіни виплатять свої заборгованості фонду.

— Пішовши на поступки Греції, влада єврозони погодилися обговорити способи полегшення управління боргом для Греції пізніше цього року, — говорить Дар’я Желаннова. — Дані заходи можуть мати на увазі збільшення термінів виплат боргів, але питання про номінальне списання боргу виключене, заявила Меркель. Досягнута угода передбачає також модернізацію і деполітизацію системи управління в Греції, Афіни і міжнародні інститути проведуть перший раунд переговорів з цього питання 20 липня.

За її словами, поки вся ця історія виглядає як сюжет у знаменитому кіно «зроблено було пропозицію, від якої не змогли відмовитися». Проте варто дочекатися безпосереднього підписання угоди, яка ще не пройшла узгодження в парламенті. Не виключений новий виток політичної кризи в країні.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022