Як тепер шукають кохання в мережі

Подивитись всі дописи у розділі: Він та вона. Розміщено: 15.07.2015 в 20:13.
Як тепер шукають кохання в мережі

Знайомство в Мережі — справа не нова. Але зараз воно стало більш приємним і зручним. Як, власне, і все в інтернеті

Кілька років тому я вже шукала щастя на сайті знайомств — тоді він, здається, був один. Ну, може, два. Мені тоді здавалося, що це для зневірених або для хуліганок. Невідомо, які чоловіки там, невідомо, що у них на думці: а раптом тільки одне? А раптом маніяки, психи або одружені?

Заради інтересу я побродила в натовпі віртуальних кандидатів, зіткнулася з парою стурбованих і парою дуже некрасивих і нерозумних. Не пощастило, напевно. Крім того, листування на сайті було доступне тільки на домашньому комп’ютері, доводилося чекати вечора, щоб отримати відповідь на ранкове повідомлення. Фотографії з фотоапарата завантажувати було складно. Загалом, мені це все набридло дуже швидко.

А тут раптом з’ясувалося, що за кілька років світ віртуальних знайомств перевернувся з ніг на голову.

На будь-який смак

— Старі добрі сайти на кшталт Мамби або Loveplanet нікуди не поділися. Там все як і раніше просто — розміщуєш анкету, докладно пишеш про свої уподобання, чекаєш, поки до тебе хтось зайде (ти це побачиш), можеш зайти з візитом, потім листування і так далі. З нового — з’явилися програми для смартфонів, а значить, можна листуватися і в маршрутці, і на роботі (строго в обідню перерву, звичайно). Зручніше стало завантажувати фотографії або надсилати один одному смішні картинки. Все під рукою, все в телефоні.

— Є сайти, на яких можна шукати людей за територіальними ознаками (People). Потрібно тільки включити геолокацію. Заходиш в додаток і залишаєш запит (стать, вік та місцезнаходження, наприклад, «в 1 км від мене»). Сидиш у Великому театрі в 5-му ряду партеру, і тут з 4-го ряду повертається до тебе «Геннадій, 42», і ось вже в антракті ви п’єте шампанське.

Можна вказати і свою мету — театр, кіно, прогулятися, потусуватися — або навіть сюрприз. «Я біля пам’ятника Пушкіну, приходьте, хто поруч, здивуєте мене». Простір для фантазій величезний!

— А в додатку сайту знайомств начебто Badoo взагалі є можливість включити стеження. Тут ти бачиш пересування всіх, з ким листуєшся. Наприклад, скучила за Георгієм, глядь, а він повз твого офісу проїжджає. Дзвониш, зустрічаєтеся, або просто «випадково» опиняєшся в тому ж кафе. А якщо хтось із небажаних шанувальників біля під’їзду чатує, ти і це побачиш за його пересуванням і можеш тихо втекти, переодягнувшись негарним чоловіком.

— Один з найпопулярніших у світі сайтів зараз Tinder. По-перше, він пов’язаний з Фейсбуком, так що і всіх спільних знайомих вам заодно покажуть. І вже ніби як не зовсім чужа людина. По-друге, тут торжествує справедливість — якщо ти вибереш когось і лайкнеш, натиснувши на зелене сердечко, щасливчик дізнається про твій вибір, тільки у тому випадку якщо й сам тебе лайкнет. Нерозділеного кохання на цьому сайті бути не може, тому лайкати можна без сорому.

А ось свахи як і раніше реальні

Раніше люди і квартири самі вибирали, і наречених… Тепер для всього є спеціально навчені люди. Як ріелтор підшукує вам квартиру, так і шлюбні агенти укладають договір з нареченим або нареченою, зобов’язуючись протягом року (про терміни домовитеся) гарантовано забезпечити вам щастя. Сваха найчастіше ловить наречених або женихів на сайтах знайомств. Мені не раз писали такі агенти — пропонували зустрітися, але не з потенційним нареченим, а з ними. Мовляв, проведемо співбесіду, оцінимо вас (цікаво, в зуби заглядають?), а от якщо підійдете… Я відмовляла їм грубо і відразу.

Нічого не шукаю, про що і заявляю

Раніше у чоловіків було два варіанти: шукали жінку для серйозних стосунків / створення сім’ї або для полум’яних зустрічей. Зараз з’явилося багато нового.

✔ «Просто спілкування». Залежних від інтернету з кожним роком все більше, їм потрібно просто поговорити, причому вистачає електронного спілкування.

✔ «Нічого не шукаю». Через величезну кількість користувачів доводиться якось виділятися серед натовпу. Будь-яке дивне або дивовижне привертає увагу. Ну наприклад: «Не даю номер, не знайомлюся, не погоджуюся на побачення, але поважаю ваш вибір». Хлопець — просто нарозхват.

✔ «Шукаю жінку для спільних занять спортом». Це, мабуть, через моду на здоровий спосіб життя. Хоча хто його знає, що там за спорт такий?

Віртуал не гірше реала

За той час, що я закинула сайти знайомств заради реала, подруги знайшли своє щастя саме в віртуалі. Ленка, наприклад, просто нудьгувала, поки хворіла вдома. Виставила смішну аватарку зморщеної бабульки в жовтій шубі і написала: «Я — для зневірених».

Дмитро, який зайшов на сайт знайомств після важкого розставання з дівчиною, вже втомився від мільйона віртуальних красунь і тут побачив цю бабусю, написав, посміялися. Жахливо боялися зустрічатися … Але після першої ж зустрічі Дмитро зробив Ленці пропозицію руки. І ось недавно у них народився вже третій хлопчик. Так буває.

А моя подруга Таня, любителька Badoo, сиділа і плакала, бо не могла сама перевезти диван від мами і зібрати нову кухню. У цей час їй прийшло повідомлення, що Олексій, який писав їй вже пару днів, знаходиться в двох кілометрах від її будинку… Таня зателефонувала, Льоша приїхав з братом, зібрали кухню, перевезли диван. Тепер разом на цьому дивані і сплять (без брата).

Хом’ячок і злі феї

Я, чого вже приховувати, зареєструвалася на декількох сайтах відразу. За два дні моє життя стало святом — сидиш хоч в метро, хоч в кафе, гортаєш фотографії чоловіків і вибираєш.

Спочатку я зазначила всіх найкрасивіших. Настільки красивих, що раніше вони жили тільки в моїх мріях і сміливих мріях або в Голівуді. На вулиці або в ресторані такій красі і посміхнутися посоромився, а віртуально не страшно — просто натиснути на кнопочку.

Я згадала англійську та іспанську в листуванні з англійцем і іспанцем, була запрошена в гості в Мельбурн, заблокувала жахливу людину, яка про себе написала: «Хом’ячок Тімофейка дуже любить поїсти»…

Я зустріла на сайті хлопця із сусіднього відділу (тепер він дивно на мене дивиться). Але, що ще веселіше, я побачила свого колишнього начальника, від несподіванки лайкнула його і ось тепер молюся, щоб він мене не впізнав.

Хтось Андрій на мій «привіт» написав: «Ви — злі феї, а я промінчик світла».
Дивних багато, але їх зате і видно відразу, так що нічого страшного.

ДО РЕЧІ

Від Тіндера до Бендер

Спритні комп’ютерні генії створили перше у своєму роді додаток Binder, за своїм призначенням протилежний сайту знайомств Тіндеру. Біндер створений для тих, хто хоче порвати зі своїм партнером, припинити стосунки, але з якоїсь причини боїться розмови. Завантажувати додатки, вносиш ім’я і телефон того, кого хочеш кинути, вибираєш із запропонованого причину розставання, і повідомлення відправляється нещасному або нещасній у вигляді смішний пісеньки, яку співає хтось із сильним шотландським акцентом. У підсумку смуток розставання скрашує смішне повідомлення.

ЯКІ ЛЮДИ!

Знайомитися з холодною головою

Використовувати сайт знайомств для пошуку безладних зв’язків — минуле століття. Тепер тут все частіше шукають компанію, спілкування, друзів. На сайті знайомств можна зустріти реальних знаменитостей — тут старший син Абрамовича — Аркадій, співак Олексій Гоман, письменник Дмитро Глухівський. Леонардо ДіКапріо постійно листується з дівчатами в Тіндере, Хіларі Дафф частенько ходить на побачення, чіпляючи кавалерів у віртуальному світі, так само роблять Ліндсей Лохан і Періс Хілтон.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015