Чому сучасні жінки не поспішають виходити заміж

Подивитись всі дописи у розділі: Він та вона. Розміщено: 15.07.2015 в 20:32.
Чому сучасні жінки не поспішають виходити заміж
Чому на цьому світі так багато незаміжніх дам? Невже їм стало добре без чоловіків?

«Самотність — му-у-ка…» — кричить з колонок на дискотеці біля моря шикарна жінка у віці за 39. Співає, а сама така задоволена. Посміхається, сміється. І подружки навколо такі ж — красуні, веселі. І мене покликали дружити, і стали ми знайомитися. З’ясувалося, що майже всі «дівчата» щасливі незаміжні.

— Мене звуть Юля, мені 37 років, і я не хочу заміж, — сміється Юля, зображуючи себе на зборах анонімних кого-небудь.

— Як же так? — Дивуюся. — Одній же погано! Полку хто повісить? А мімозу хто подарує?

— Та облиш ти, — махає рукою Юля. — Ось ми з чоловіком розлучилися 3 роки тому, я плакала спочатку, а тепер мені добре! Живу своїм життям, не хочу — не прибираю, готую, коли настрій є.

— От і я плюнула на всі ці відносини, — згідно киває Галя, відправляючи сина в басейн. — Як згадаю — вічно чекаю його з нарад, вічно не можу додзвонитися і вічно біля плити, скільки ж мужики їдять?!

— Знаєте, дівчатка, — додає 40-річна рудоволоса Іра, — я от дивлюся на своїх друзів сімейних — вони то лаються, то зраджують один одному, то гроші ділять. А життя-то одне! Як не хочеться його на ці гидоти витрачати.

Я сиділа і слухала. І не схоже було, що всі ці гасла «за вільне від чоловіків життя» були фальшивими і від відчаю. У цих дівчат були стосунки — складні, тривожні. Зараз вони просто вибирають те, що їм подобається, — побачення, відпочинок, секс. Юля зустрічається з хлопцем молодше її, «виписує» його, коли треба, і називає «мій вихованець». В Іри є одружений кавалер. Їй зручно бути коханкою — ніяких зобов’язань, шкарпеток і кухонного рабства. Тільки радість рідких зустрічей. Невже це зручне часткова самотність дійсно витісняє традиційний сон під однією ковдрою в горі і в радості?

Уж свербить так одружитись хочеться

Раніше незаміжньою було соромно жити. Що з тобою не так? Напевно, ти зла, у тебе волохаті пальці, і ти не вмієш готувати. Незаміжню сімейні шкодували і намагалися завербувати у свої ряди: «Досить в дівках мучитися! Ось наш друг Інокентій недавно пішов з монастиря і шукає свою долю». То було раніше. А тепер жінкам без чоловіків не соромно і не страшно. Їм, судячи з усього, весело і спокійно.

Світова статистика, зокрема дослідницька копанія Euromonitor International, лякає — у світі число одинаків зросло за 10 років на 30 відсотків, а з 70-х років минулого століття — в два рази. На думку аналітиків, вся справа у фінансовій незалежності.

— У жінок, особливо в розвинених країнах і великих містах, тепер самостійність у всьому, — говорить психолог Анетта Орлова. — Я б сказала, що причина тут у двох зустрічних тенденціях. З одного боку, чоловіки стають слабкішими. А з іншого — у жінок багато альтернатив за всіма пунктами — гроші вона може заробляти сама, матір’ю може стати і без чоловіка і в будь-якому віці (ЕКЗ, донорська сперма, сурогатне материнство). Крім того, матір’ю-одиначкою бути більше не соромно, суспільство вже не засуджує.

Хто зіпсував женихів?

На думку (і з досвіду) психолога Анетта Орлової, часто незаміжні жінки до 35 — 40 років приходять до висновку, що «не судилося».

Моя подруга Олена вирішила бути самітньою після того, як спочатку 2 роки прожила з Олегом, а потім 5 років — з Колею.

Чому не склалося? Олег заробляв великі гроші і вважав, що це робить його недоторканним. Гуляв, хамив. А Коля… На думку Колі, Олена «виносила йому мозок». Його дратувала будь-яка необхідність заробляти, піклуватися, бути разом. Він не збирався намагатися, а чому, пояснював просто: «Нас, нормальних мужиків, мало, нас з руками відірвуть».

І Олена вирішила, нехай його відірвуть, а їй простіше нікого ні про що не просити, чи не принижуватися і жити в гармонії… з самою собою.

— Одних чоловіків зіпсував культ успішності, — пояснює Анетта Орлова. — Їм здається, що гроші дозволяють все. Інших чоловіків розпещують увагою жінки через відсутність конкуренції (їх дійсно розбирають як гарячі пиріжки). Ось багато хто з них вже і не бачать необхідності забезпечувати і піклуватися, вони кажуть «чому я повинен?», вони розуміють, що це необов’язково і можна розслабитися. А жінки, стикаючись з цими двома типами, розчаровуються і бояться шукати далі.

Життя без коханого?

Після низки невдач дійсно хочеться побути в тиші, відпочити і більше не турбуватися. Але якщо зізнатися чесно, про любов, турботу і життя удвох мріють всі самотні дівчата.

— Усі ці заяви, що чоловік не потрібен, — це маска і можливість сховатися від болю і переживань, — впевнена Анетта Орлова. — При цьому у кожної нормальної жінки є потреба бути з нормальним чоловіком. І якщо він все не зустрічається і не зустрічається, жінка махне рукою і відмовиться від цієї мрії. І мені дуже страшно уявити, що буде, якщо всі жінки махнуть рукою…

Кому не потрібні стосунки?

Думаєте, ми тут зараз всі біди звалимо на чоловіків? Це було б так просто, але ми не такі, ні. Не вони одні винні у дівочій самоті. Бувають ще й інші винуватці — щось з дитинства, щось з характеру, щось придбане. І ось виходить, що стосунки з чоловіками не складаються у тих, хто:

— Виросла без батька. Жінка просто не знає, як мають спілкуватися чоловік з дружиною, що з ним, з цим чоловіком, робити-то? І часто уникає незвичних відносин.

— Сильні. У них дійсно вистачає енергії і розуму з усім справлятися самотужки. А чоловік сприймається як додатковий клопіт.

— Жили з агресивним батьком, і тепер чоловік асоціюється у них з дискомфортом і тривогою. Без нього їм спокійніше.

— За характером вони — чоловіки. Таким не подобається, коли ними опікуються, коли про них піклуються. Але вони зможуть порозумітися з помірно «жіночним» чоловіком, слухняним і покірливим.

— Шукають ідеального принца (в кіно побачили, в романах прочитали). І на менше, ніж ідеальний принц, вони не згодні. Ось і чекають, нормальних хлопців розганяють… а білий кінь все не скаче.

Зірки, які не шукають любові

Сандра Буллок — Мріяла про сім’ю, але обидва її шлюби розпалися через зради чоловіків. Тепер успішна актриса запевняє, що більше не хоче відносин, єдиний чоловік в її житті — прийомний син Джеймс. Варто зауважити, що її визнали однією з найсексуальніших жінок планети. Така краса пропадає!

Шерон Стоун — 56 років. У неї є діти. Вона прекрасно виглядає і все робить сама. Їй не до чоловіків.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015