«Цивільний шлюб»: переваги та недоліки позашлюбних стосунків

Подивитись всі дописи у розділі: Він та вона. Розміщено: 18.07.2015 в 5:37.
«Цивільний шлюб»: переваги та недоліки позашлюбних стосунків

Ви вже п’ять років разом, але ваш обранець ігнорує всі натяки про весілля? Психолог вважає, що це шлях в нікуди. І розповідає, що робити.

Для початку давайте розберемося в тому, що таке шлюб. Цьому інституту тисячі років, і його виникнення з любов’ю нічого спільного не мало. Поняття любові взагалі виникло історично не так давно — в середньовіччі. А шлюб — він завжди був про гроші, хоча зараз ми всі звикли до того, що весілля — це про любов. Коли чоловік одружується, він бере на себе зобов’язання утримувати дружину і дітей. Повірте, за тисячі років нічого не змінилося, і коли пара живе в так званому цивільному шлюбі, це означає, що чоловік не хоче нести відповідальність за свою жінку.

Цивільний шлюб — це міф. Почитайте сімейний кодекс: там йдеться лише про офіційно зареєстровані стосунки. Тому давайте називати речі своїми іменами: якщо ви живете з партнером, який не хоче одружуватися і придумує тисячу відмовок, ви просто його коханка.

Звичайно, бувають і винятки. Наприклад, ваш чоловік — тричі вдівець. І він боїться, що якщо він на вас одружується, ви теж відправитесь в інший світ. Але погодьтеся, таке зустрічається вкрай рідко. У всіх інших випадках, якщо хлопець не хоче брати на себе відповідальність за ваше життя, це означає, що він не зробив остаточний вибір, що він не впевнений ні в ваших стосунках, ні в своїх почуттях.

І що ж робити, запитаєте ви? Класична жіноча помилка — сидіти і напружено чекати. То сльозу пустити, то сказати колючість, то натякнути: «Ось, мовляв, були ми у Петрових, а вони вже повінчалися…» Тиснути, умовляти — це все абсолютно неправильно, це поведінка жертви. Так поводяться жінки, які втовкмачили собі в голову, що на цьому чоловікові світ клином зійшовся.

Хтось вдається до дешевих маніпуляцій. Наприклад, ваш коханець бачить, що ви почали задивлятися на інших чоловіків, з’являється листування, дзвінки ніби як по роботі… Від цього у чоловіка може знести дах, і він вже з ранку побіжить в загс. Але я не впевнений, що ваш шлюб триватиме все життя: адже чоловік не прийняв рішення сам, а піддався емоційного шантажу.

Тому я пропоную інший шлях, простий і зрозумілий. Якщо ви дійсно любите вашого хлопця і хочете мати щасливий шлюб та мыцну сім’ю, скажіть йому про це прямо. Варіант перший: він готовий, і він робить вам пропозицію. Варіант другий: з’ясовується, що ваші цілі не збігаються. І тоді ви говорите: «Я люблю тебе, але я від тебе йду, тому що хочу сім’ю, а ти мені не можеш цього дати». Знаєте жарт «Камеді Клаб»: «Як би дівчина ні відбігала, вона завжди біжить так, що її можна зловити»? Так от, це не ваш випадок. Ви йдете назовсім. Це поведінка дорослої людини з сильним характером, яка сама будує своє життя.

Тут мене можуть запитати: «А якщо я так зроблю, і чоловік скаже — не йди, я одружуюся!» Я б на вашому місці не став би мати справу з цією людиною. У нього неправильна мотивація. Насправді він вас не любить, а просто боїться залишитися один.

Ще питання: скільки чекати від початку відносин, перш ніж завести розмову про шлюб? Це питання з серії «на якому побаченні переспати». На якому хочете. Ніяких оптимальних строків немає. Якщо ви відчуваєте, що вже дозріли для сім’ї, — задавайте питання. Головне: в цей момент ви вже повинні жити разом. Якщо ви ще тільки зустрічаєтеся — це взагалі історія ні про що.

Є й третій варіант розвитку подій: чоловік говорить, що поки не готовий. Припустимо, ви готові почекати. Але тоді ви повинні запитати: «А коли ти будеш готовий?» І ось тут потрібен конкретний термін. Якщо після закінчення цього терміну так нічого й не відбувається, ви повинні піти. І знайти ту людину, яка полюбить вас і візьме за вас відповідальність.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015