Альтернативи традиційному шлюбу

Подивитись всі дописи у розділі: Він та вона. Розміщено: 19.07.2015 в 20:35.
Альтернативи традиційному шлюбу

Якось подорожуючи по просторах всесвітньої паутини, натрапила я на великий сайт афоризмів і цитат.

В душу запав короткий, але ємне вислів, а точніше — роздум на тему шлюбу.

Звучало воно так: «Сім’я — справа свята! Якщо, звичайно, вона не штучна». Начебто ясно, що тут малося на увазі: наш час, суцільно пронизаний жадібністю і духовною аморальністю, породжує плеяду подружніх союзів, заснованих виключно на взаємній вигоді, але не почуттях. Однак, вдумавшись в мудру фразу дещо глибше, стає зрозумілою прихована грань закладеного в ній сенсу, котра як ніколи близька переконанням людей XXI століття. Мова йде про види шлюбу, що становлять серйозну конкуренцію традиційній сім’ї — осередку суспільства, де підтвердженням подружньої любові є штамп в паспорті.

Це не перебільшення: загроза дійсно є, причому колосальна. Досить поглянути на дані статистики з розлучень (в Україні протягом першої подружньої п’ятирічки розпадається ½ шлюбних союзів), і в доповненні до всього іншого згадати про те, що в 13 країнах світу на сьогоднішній момент прийнято закон про дозвіл створення офіційної сім’ї гомосексуалістами. Циніки стверджують: ще 5 — 10 років — і зареєстрований за всіма правилами шлюб між чоловіком і жінкою остаточно стане пережитком минулого. А деякі, наприклад, американці (зрозуміло, не всі — лише 25%) вже зараз називають подружній союз «відрижкою» минулого.

Створення нормальної з погляду основ суспільства які століттями складаються сім’ї все менше привертає увагу як жінок, так і чоловіків з причини появи безлічі обов’язків, що зв’язують по руках і ногах, особистого егоїзму. Тим більше, що традиційний союз можна замінити деколи незвичайною формою спільної ідилії.

Цивільний шлюб — даний вид сім’ї поширений серед молодих людей практично в кожній державі.

Для деяких він є генеральною репетицій перед істинним шлюбним союзом, однак дуже і дуже багато хто все частіше воліють зупинитися на спільному проживанні, яке виявляється набагато лояльніше щодо взаємних зобов’язань. Як результат, люди відчувають менше страхів, дискомфорту, ніж при офіційно зареєстрованому зв’язку. За кордоном такий союз краще захищений державою в порівнянні з ситуацією в нашій країні. Лідером за кількістю цивільних шлюбів можна сміливо назвати соціалістичну Швецію. Тут спільне проживання, не підтверджується відповідними документами, вибрало півкраїни. У шведського цивільного шлюбу навіть назва є — самбу. «Подружжя», незважаючи на відсутність штампу в паспорті, відчувають себе комфортно, адже в разі розставання процедура розірвання союзу не знадобиться. Діти самостійно приймають рішення з приводу того, з ким залишатися жити після розлучення батьків. Розділ майна теж не займає багато часу.

Відкрита сім’я — пропагує повну свободу на любовному фронті. Розшифрую: чоловік і жінка є офіційним подружжям, мають спільних дітей, ведуть спільне господарство і не ухиляються від виконання подружнього обов’язку. Однак щоб внести в сімейне рутину свіжі ноти, додати «вогника», періодично обидва заводять роман чи романи на стороні. Причому ставитися до захоплень один одного адекватно, без претензій, скандалів. Ось у цьому вся сіль гостьового шлюбу.

Гостьовий шлюб — не менше екзотичний вид сім’ї, нерідко практикований сучасними представниками homosapiens.

Його суть полягає в тому, що як такого спільного життя у подружжя не спостерігається: люди просто іноді проводять час в компанії один одного. Зауважте, зустрічаються вони не тільки для сексу, а з метою виконання й інших подружніх обов’язків. Тобто, наприклад, чоловік приходить в гості до своєї дружини (законної чи громадянської) і робить, що і покладено в його статусі чоловіка: лагодить кран, запрошує на вечерю в ресторан, допомагає порадою. А після дружина заявляється до улюбленого додому: штопає шкарпетки, готує обід, пере сорочки, дивиться разом з чоловіком новий фільм. І знову життя входить у звичну колію — до нової зустрічі. У гостьового союзу є єдиний плюс: люди не встигають набриднути один одному, а значить в сім’ї, якщо її можна так назвати, немає скандалів і непорозумінь. До речі, малюк, що з’явився на світ в гостьовому шлюбі, живе з матір’ю.

Повну протилежність «гостьовому» союзу являє собою переривчастий шлюб.

У цьому випадку чоловік і жінка живуть під одним дахом і виконують обов’язки подружжя в повній мірі, але час від часу влаштовують собі відпочинок один від одного, тобто роз’їжджаються. Період спланованого взаємної самотності може тривати до півроку. За цей термін кожен починає сумувати за другою половиною, почуття спалахують з новою силою. У підсумку люди возз’єднуються і живуть, душа в душу до першої великої сварки.

Давно нікого не дивує сім’я, що складається з мами і дитини, де жінка — не розлучена, а незаміжня, яка народила без наявності чоловіка за власним бажанням або в силу обставин. Але бувають ще й чоловіки-одинаки. Дані особистості, якщо тільки не відносяться до категорії вдівців або розлучених, з метою завести потомство вдаються до послуг сурогатної матері.

У них все в порядку з орієнтацією, просто переконання чоловіків такі, що під словом «сім’я» індивідууми мають уяву про неодмінну наявність дітей в будинку і абсолютно необов’язкову присутність жінки. За настільки незвичайним шляхом пішов співак Філіп Кіркоров, який пояснює такий вчинок відсутністю можливості знайти жінку своєї мрії. Він гарантовано стане прикладом для наслідування чоловікам, котрі вважають своїм призначенням продовження роду і тільки.

Нарешті, самим нестандартним творінням нового тисячоліття, що суперечить моральним законам соціуму, є одностатевий шлюб.

Ще до середини минулого десятиліття так називали документально неоформлене спільне проживання двох чоловіків або жінок. Сьогодні простежується тенденція до того, що через деякий час зареєстрований одностатевий шлюб завоює світ цілком і повністю. Такі пари за законом у багатьох країнах можуть всиновлювати дитину і ростити її за образом і подобою своєю. Яскравий приклад одностатевого союзу з усіма витікаючими наслідками — це «сім’я» Елтона Джона та Девіда Ферніша.

Поки традиційний шлюб ще не забутий, є слабка надія на те, що традиційний подружній союз переможе новомодні форми сім’ї. Що ж, час покаже, на чиєму боці правда.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015