Скільки повинно бути сексу у шлюбі

Подивитись всі дописи у розділі: Він та вона. Розміщено: 25.07.2015 в 9:29.
Скільки повинно бути сексу у шлюбі
Справа в кількості?

Гармонія в інтимному житті — невід’ємна складова подружнього щастя. Однак чи залежить відчуття гармонії від кількості статевих актів?

У житті багатьох дорослих чоловіків і жінок секс присутній у мінімальній кількості або відсутній зовсім. Ті, кого ця кількість явно не влаштовує, зрозуміло, повинні якимось чином вирішувати свою проблему. А як бути тим, хто цілком задоволений своїм розміреним сексуальним життям? Адже з усіх боків нам намагаються вселити, що відсутність сексу або недостатня частота інтимних контактів — це неправильно. Секс у свідомості багатьох йде в надійній зв’язці з молодістю, красою, багатством, здоров’ям. Якщо хочеш бути щасливим, купи цю іномарку, цю косметику, одяг і меблі, їдь у відпустку на престижний курорт і займайся сексом щодня!

Так, секс — це дійсно радість. Але у всіх різні радості. І якщо обох в парі влаштовують ніжні, добрі, уважні відносини без сексу, то чому б і ні? Секс важливий, але не менш важливі любов і щастя, а секс далеко не завжди є їх обов’язковою складовою.

У нас все добре!

Ось типова пара. Олена і Діма. Обом трохи за п’ятдесят. Познайомилися і одружилися майже тридцять років тому, коли ще вчилися в інституті. Народили доньку, найближчим часом чекають появи онука. Моложаві, бадьорі, захоплені цікавою роботою. Звернутися до психолога вирішила Олена. Її турбує дуже рідкий, на її думку, секс — всього один раз в два тижні. Чоловіка любить, розлучатися і в думках не було. Страждає вона без інтимних стосунків? Ні. Чи не було думки завести коханця? Ніколи! Що таке секс для неї? Вагалася відповісти… Просто, на її думку, він повинен бути частим.

Читайте також: Скільки раз на тиждень має займатись сексом подружжя?

Розмовляємо з Дімою. Дружину любить, шлюбом своїм задоволений, вважає, що життя вдалося. Інтимне життя його цілком влаштовує. Займатися сексом частіше він не хоче. Ні, він не імпотент, ну у всякому разі себе таким не вважає. «Мені подобається спати разом з дружиною, розмовляти, жартувати, в ліжку читати книги і дивитися фільми, розповідати про свої проблеми на роботі. А ось займатися сексом хочеться далеко не щодня. Мені здається, це нормально. Та й дружина швидше страждає не від того, що їй не вистачає ласки, а тому що думає, ніби рідкісний секс говорить про те, що я її не люблю. На самій-то справі частота наших інтимних контактів її влаштовує. Вона сама не раз зізнавалася. Тільки от стереотипи тиснуть», — зізнається Дмитро.

Ось така історія. І така сім’я. Цілком, до речі, типова ситуація. Мільйони людей середнього та старшого віку не займаються сексом взагалі або роблять це рідко. І часто не відчувають від цього ніяких незручностей. Так, існують певні середньостатистичні вікові норми, але індивідуальних норм немає і в принципі бути не може. Можна сказати, що чим більш різноманітне наше життя, тим більше шансів на щастя. І з цієї точки зору відмовлятися від сексу — помилка. Але й відчувати комплекси з приводу його відсутності теж не варто.

Більшість проблем так чи інакше можна вирішити. Але, можливо, проблеми як такої і немає? У житті пар бувають різні періоди, і пастельні тони ніжності цілком ще можуть змінитися яскравими фарбами бажання. Але при будь-яких обставинах головне, щоб ситуація що склалася на сьогоднішній день влаштовувала обох. Тільки життя в гармонії з собою і з партнером робить людину по-справжньому щасливою. А тому позбавляйтеся від проблем надуманих і вирішуйте проблеми реальні, ті, які дійсно заважають жити вам, саме вам.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015