Повістка до АТО як покарання

Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 25.07.2015 в 12:02.
Повістка до АТО як покарання

Юристи вважають, що захист Батьківщини не може підміняти кримінальний розгляд

Перестрілка в Мукачеві 11 липня агукнулася для жителів Закарпаття несподіваним чином. Тепер тутешнім чоловікам ні в’їхати в рідний край, ні виїхати з нього — на блокпосту в Нижніх Воротах міліція зупиняє машини і перевіряє всіх чоловіків за списками військовозобов’язаних по області. Якщо значиться в них — представник військкомату тут же вручає повістку. Те ж саме відбувається на в’їзді в Мукачево.

— І на прикордонних пунктах пропуску така система діє. Воєнкоми разом з прикордонниками чергують. Сусід їхав в Угорщину на пару днів, йому повістку і виписали. Тепер не знає, як бути: повертатися додому — і в АТО або відсиджуватися по знайомим, — розповідає Ольга, жителька Мукачева. — Це у нас таким чином з контрабандою вирішили боротися — щоб йшли воювати, а не тягали сигарети.

Слова нашої співрозмовниці підтверджує пост Арсена Авакова у Фейсбуці: «За три дні вручили 141 повістку в армію контрабандистам і решті «патріотів у камуфляжі», — відзвітував міністр.

— Ми не вручаємо повістки, ми тільки допомагаємо військкоматам, — уточнив в.о. керівника прес-служби міліції Закарпатської області Володимир Павлюга. — Їх уже вручено навіть більше, ніж сказав міністр — близько 200. Рішення про спільну роботу з виконання плану мобілізації було прийнято на нещодавній нараді в обладміністрації.

Співробітник прес-служби не зміг відповісти, хто був ініціатором проекту «блокпости», але здогадатися не важко — це бойовий губернатор Геннадій Москаль. Нещодавно його прес-служба повідомила, що на кордоні були затримані троє місцевих жителів, які намагалися переправити за кордон дев’ять ящиків сигарет. «Цигарки вилучено, а затримані (чоловіки призовного віку) спрямовані у військкомат для мобілізації до Збройних сил України», — свідчить офіційна інформація.

Юристи дивуються: а як же слідство?

— Кожен випадок треба розглядати окремо: чи були ознаки кримінального проступку чи адміністративного. Але загальна картина, коли підозрюваного в контрабанді, вже навіть спійманого на гарячому, відправляють в якості покарання в армію, виглядає як порушення юридичних норм, — прокоментував адвокат Віктор Долгополов.

Але у питання є ще й моральний аспект.

— Називаючи тих, кому вручили повістки, контрабандистами, міністр МВС порушує в першу чергу презумпцію невинності, — зазначає психолог, військовий експерт Олексій Арестович.

— Виходить, що в Україні більше не діє право. Крім цього, розглядати захист Батьківщини як покарання, а не як священний обов’язок щонайменше неетично. Якщо це покарання, то покарані в АТО будуть вести себе відповідним чином — ухилятися, порушувати, пиячити. Всі ці проблеми в армії і беруться від того, що людей туди заганяють силою.

Підтвердженням цих слів може стати інформація, яку нам повідомили в закарпатській міліції: крім потенційних контрабандистів, а за оцінками Москаля їх в області понад 15 000, під загрозу нової кари підпадають п’яниці, хулігани, сімейні бешкетники. До них воєнкоми завітають за наводкою і в супроводі дільничних інспекторів.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015