Як доглядати за полуницею після збору ягід

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 30.07.2015 в 10:33.
Як доглядати за полуницею після збору ягід
Особливості догляду за полуницею восени

Для отримання хорошого врожаю полуниці навесні необхідно забезпечити якісний догляд цих рослин восени. Полуниця чудова рослина, яка при гарному догляді може приносити хороший урожай з травня місяця і до осені. У догляді за полуницею важливим періодом є кінець літа та осінь коли вже зібрані ягоди, оскільки саме в цей період рослини інтенсивно відпочивають і набираються поживних речовин, які дозволять їм без втрат перезимувати зиму. Тому дуже важливо в цей період забезпечити рослини всіма необхідними мінеральними і органічними речовинами. Також, восени потрібно подбати про безпечну зимівлю кущів полуниці. Якщо рослини будуть погано доглянуті, багато з них можуть загинути під час суворої зими. Тому дуже важливо знати, як правильно доглядати за полуницею наприкінці літа та восени.

Для того щоб полуниця якісно перезимувала зиму і плодоносила протягом усього теплого періоду року, потрібно провести ряд заходів, до яких відносяться:

Після завершення плодоношення або восени полуницю потрібно підгодувати мінеральними і органічними речовинами. Для цього на грядку потрібно внести розчин курячого посліду і деревний попіл, який замінює суперфосфат і калійну сіль. Якщо немає органічних добрив, то можна вносити мінеральні.

Восени, коли середньодобова температура буде близько 15 градусів за Цельсієм потрібно обрізати вуса і листя на всіх рослинах. Таким чином, будуть знищені всі шкідники та хвороби, які сховалися в листках. Також буде забезпечено стан спокою рослин, що дозволить їм вкоренитися і набратися сил для швидкого відновлення вегетативних органів. Листя можна обрізати секатором або просто скосити, головне щоб не була пошкоджена чаша росту, тому що в такому випадку рослина загине.

Після обрізки полуницю потрібно обробити проти хвороб і шкідників, щоб рослини могли швидко відновитися.

Для ефективної зимівлі грядки з полуницею потрібно покрити мульчою — 5-ти сантиметровим шаром соломи. Це буде додатковим захистом від морозів і шкідників. Солома буде підтримувати постійну температуру близько рослин, що сприятиме їх швидкому відновленню після плодоношення. Також солома в майбутньому буде служити рослинам додатковою органічною підгодівлею. Крім соломи можна використовувати торф, компост або будь-який доступний вам матеріал, який може бути придатним для мульчі.
Якщо не було проведено мульчування, то на кущі полуниці можна нагребти землі, тільки робити це потрібно так, щоб не засипати точку росту.

Для того щоб сніг затримувався на грядці з полуницею потрібно накидати гілки чагарникових рослин, які будуть затримувати сніг. Хороший шар снігу сприятиме надійним укриттям рослин від сильних морозів. Оскільки без снігового покриву рослини можуть загинути вже при -15 градусах.

Дуже часто полуницю на зиму вкривають на зиму агроволокном, що сприяє отриманню великих і ранніх врожаїв ягід. Це пояснюється тим, що при такому укритті полуниця має надійний захист від морозів. Також вона починає раніше плодоносити, оскільки грунт під агроволокном раніше відтане і буде мати більш високу температуру (на 3-5 градусів вище звичайної), що сприяє прискореному вегетативного розвитку рослин навесні.

Полуницю вирощують майже всі, хто займається домашнім садівництвом. Її вирощують на грядці і в горщиках на балконі. На сьогодні існує велике сортове різноманіття цих рослин. Деякі з них відрізняються високою родючістю, деякі надзвичайною стійкістю і невибагливістю, але всі вони дають чудові ягоди, які радують нас своїм смаком і ароматом. Тому дуже важливо подбати про них восени, щоб вони добре прозимувавши і радували своїми ягодами.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015