Що робити якщо чоловік не хоче сексу

Подивитись всі дописи у розділі: Він та вона. Розміщено: 01.08.2015 в 19:34.
Що робити якщо чоловік не хоче сексу
Що робити якщо він тебе не хоче

Ольга не змогла домовитися з чоловіком і звернулася до фахівця з особистісної терапії. Їй хотілося, щоб коханий теж проявляв ініціативу в сексі. Через пару сеансів прогрес помітили всі.

У мене хороші стосунки з чоловіком. Він красивий, розумний, дбайливий. Ось тільки сексу у нас катастрофічно мало. Я перепробувала все: спокушала і, навпаки, була недоступною. Ще я розмовляла, скандалила, довірливо повідомляла, що готова виконати будь-які його фантазії. Нічого не працювало. Я відчувала себе нещасною, злилася, навіть обіцяла розлучитися або завести коханця.

Психотерапевта порадила подруга. Мені спочатку було ніяково розповідати про мою біду, але розмова налагодився швидко. Мені сподобалося, що психолог задавала питання, міркувала разом зі мною, шукала варіанти. Найбільше в терапії я не люблю ці незручні паузи, коли ти розповіла фахівцеві все, чекаєш якоїсь реакції… А він мовчить. Мовчить-мовчить-мовчить, і тільки коли ти починаєш нервово соватися, прорікає: «І що ви про це думаєте?» Жахливо! Я ж розповіла, що про це думаю!

Мій терапевт запитала, в яких випадках у нас з чоловіком все-таки буває секс. Я відповіла: коли роблю перший крок. Вона задумалася: «Тобто він ніколи не відмовляється? Чим вас не влаштовує цей ритуал?»

Тут я вибухнула! Розповіла, що не можу весь час бути паровозом. Терапевт здивувалася: адже мій чоловік, як вона вже знала, непогано заробляє, займає гарну посаду. Як він може бути інертний в сексі? Я заплакала. Пояснила, що ця робота — порятунок, адже він більше року сидів удома. Не тому що альфонс або ледар. Просто ніколи не робить першого кроку. Він успішний там, де його хочуть і люблять, але не може запропонувати свої послуги сам. Навіть резюме відправити для нього — дика мука.

«Хочуть і люблять? — перепитала терапевт. Мені здається, що в душі вашого чоловіка живе страх, який забирає багато сил». Я припустила: його мама померла, коли він навчався в молодшій школі. А ще, коли йому було чотирнадцять років, він закохався в однокласницю, вони обіймалися у неї вдома, була навіть якась спроба сексу… А назавтра вона розповіла всій школі, що у нього маленький член. Набрехала, до речі, але репутацію зіпсувала: над ним довго сміялися, знущалися…

«Мені здається, — сказала психолог, — цей страх не від невпевненості в сім’ї, а від невпевненості у світі, який може зруйнуватися в будь-який момент. Мама раптово помре, улюблена дівчинка зрадить, друзі будуть сміятися. Тому він не ризикує. Ніяке його бажання не може бути більше того страху бути відкинутим». Це було дуже схоже на правду. Але що ж робити? Терапевт пояснила: «Ви повинні розуміти, що зараз ваш чоловік перебуває у певному стабільному стані. Тут болить і там прихоплює, але загалом — жити можна. Це його влаштовує». Потім вона сказала, що бачить ресурс у його роботі. Адже там він проявляє себе активним керівником. Схожу ситуацію варто створити і в сім’ї. Вирішили діяти так: покірність, м’яке прийняття, ніякої агресивної сексуальності. Якщо і ініціювати секс, не спокушати, не вимагати, а «ластитися». Створити в сім’ї відчуття стабільності.

У нас все дійсно стало трохи краще. Улюблений не виявляв ініціативи, але я навчилася до цього ставитися простіше. Ми з психологом говорили, як мені змиритися з тим, що чоловік не стане супергероєм-коханцем. Я зрозуміла, що мрію про чоловіка, який буде все вирішувати, у тому числі — коли і скільки нам займатися сексом. Але я занадто активна, щоб відчувати себе комфортно з таким. А разом з моїм чоловіком ми — відмінна команда.

З психологом ми працювали над тим, щоб я змогла прийняти всі якості чоловіка, і того маленького переляканого хлопчика всередині. Обговорювали, що, можливо, він відчуває, як мене дратує ця його частина, тому підсвідомо він постійно боїться бути відкинутим.
Чим більше ми працювали, тим більше активності виявляв чоловік. Зараз не можу сказати, що він приходить з роботи, накидається на мене як дикун і валить прямо на килимок у коридорі. Зате він став масажувати мені голову перед сном, і так я розумію, що це — воно, його м’яке, ще майже невагоме, але все ж — пропозиція сексу. І це для нас величезний крок вперед.

Ользі допомогла психотерапія — підхід, завдяки якому можна усвідомити свою поведінку і змінити її.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015