Як у світі борються з онлайн-сервісами замовлення таксі

Подивитись всі дописи у розділі: Транспорт. Розміщено: 04.08.2015 в 14:21.
Як у світі борються з онлайн-сервісами замовлення таксі

12 червня 2014 в Парижі, Римі, Берліні, Гамбурзі пройшли акції протесту таксистів проти допуску до перевезень компаній, що надають послуги з замовлення машин за допомогою інтернет-додатків. Влада Берліна і Гамбурга в липні — серпні заборонили діяльність компанії Uber — найбільш популярного сервісу замовлення таксі.

17 жовтня у Франції суд заборонив комерційні перевезення без належної ліцензії. Uber подав протест проти рішення і продовжив роботу, але в листопаді проти компанії було заведено справу, і вона була оштрафована на € 100 тис. 25 червня 2015 таксисти країни оголосили безстроковий національний страйк, вимагаючи заборони UberPop. Глава МВС Франції закликав заборонити UberPop і його місцеві аналоги Heetch і Djump. 3 липня UberPop призупинив свою роботу в країні до рішення суду, те ж саме зробив Djump.

28 листопада влада Таїланду визнали нелегальної роботу Uber. Департамент наземного транспорту країни визнав, що водії, які приймають замовлення через Uber, не зареєстровані і не застраховані для ведення комерційної діяльності, а система оплати поїздок безпосередньо з банківських карт не відповідає законам країни. Порушникам загрожує штраф 2-4 тис. бат ($ 60-120).

8 грудня 2014 влада Нью-Делі заборонили діяльність понад 20 сервісів онлайн-таксі в місті, серед них Uber, TaxiForSure, Quick Cabs, Ola та інші. 5 грудня одну з клієнток Uber згвалтував водій, що призвело до демонстрацій проти компанії. Проте 8 липня 2015 суд Делі зняв заборону на видачу ліцензії Uber, TaxiForSure, Ola.

В Україні офіційно не заборонена діяльність з надання послуг перевезень з замовленням через мережу. Для прикладу тут можна замовити таксі в Києві.

20 березня 2015 в Італії кілька асоціацій таксі подали позов до Uber, скаржачись на недобросовісну конкуренцію та надання послуг несертифікованими водіями. 25 травня 2015 суд Мілана виніс рішення, що забороняє роботу UberPop в країні. Раніше аналогічне рішення за позовом альянсу операторів Taxi Deutschland ухвалив окружний суд Франкфурта-на-Майні в Німеччині. Доступ до перевезень отримали тільки водії з ліцензіями. За кожне порушення Uber грозить штраф € 250 тис. Крім того, судові рішення проти компанії приймалися також у Бельгії, Іспанії, Нідерландах і швейцарському кантоні Женева.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022