Навіщо в Росії знищують продукти, що потрапили під санкції?

Подивитись всі дописи у розділі: Росія. Розміщено: 08.08.2015 в 6:33.
Навіщо в Росії знищують продукти, що потрапили під санкції?

Весь світ обговорює захоплююче дійство — як сир що потрапив під санкції розкатали трактором.

Гора сиру плавиться під гусеницями і сонцем. Си-и-ир … Запах такий, що слинки течуть (чого вже приховувати!) і в журналістів, і у чиновників. На звалищі в 20 кілометрах від Бєлгорода пустили під прес дев’ять тонн ласощів. Це дебют — перші похорони сиру-нелегала.

Заради чого все це? Та просто у відповідь на санкції країн Європейського союзу, США, Австралії, Канади та Норвегії, які вони ввели проти Росії, за її агресію в Україні. Але якщо Захід поставив хрест на співпраці у військовій галузі або нафтовидобувній, то Кремль ополчився проти омарів, фініків і хамона. Не дивно, що цю смакоту стали везти нелегально.

Польські яблука стали сербськими

— Багато шуму з нічого: все це знищення продуктів — гра на публіку, а істотного спаду ввезення імпортних товарів не буде, — прокоментував екшен з сиром старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

За його словами, заборонені польські яблука як завозили, так і завозять, але за документами вони сербські. Аналогічна історія з креветками з Білорусі. Де їх там ловлять без моря? Ну не на картоплі ж розводять.

— Продукти імпортують через треті країни. Усі закордонні товари як і раніше залишаються в наявності. Змінюється тільки юридична географія, — продовжує український експерт.

Єдине, чого там поменшало, так це наших сирів. Їх збут в РФ впав на 60%. Раніше Росія для нас була в лідерах серед усіх торговельних партнерів, а зараз десь нарівні з Туреччиною, вважає аналітик.

Дешевого сиру не чекайте!

Чи означає, що тепер Україну завалять дешевими вітчизняними сирами і заморськими делікатесами? Ні. Місцеві виробники не змінили оборотів і цін для внутрішнього ринку. А іноземні до нас теж не поспішають.

— Це пов’язано з ослабленням гривні, зниженням платоспроможності і, як наслідок, скороченням попиту населення на імпортні товари. Так що завозити більше немає сенсу, — пояснює Жолудь.

На думку експерта, це ж стосується і контрабанди — не вигідно. Чого багато везуть контрабандою, так це сировину для сигарет і техніку. Але якщо попадаються, то під ніж трактора нічого не лягає.

— Зв’язуються з постачальником, визначають правильну вартість, оформляють необхідні документи і абсолютно легально продають їх, — говорить Олександр Жолудь.

До речі, експерт вважає: у магазинах з помітною назвою «Конфіскат» контрафактною продукцією і не пахне. Під цією маркою там продають ліцензійні речі. А вивіску використовують, щоб заманювати клієнтів, які відразу уявляють собі імпортні речі за низькими цінами.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022