Два місяці губернаторства Саакашвілі в Одесі та оцінки його роботи

Подивитись всі дописи у розділі: Огляд преси. Розміщено: 10.08.2015 в 20:06.
Два місяці губернаторства Саакашвілі в Одесі та оцінки його роботи

Експертне середовище дає оцінку першим двом місяцям перебування Михайла Саакашвілі на посаді губернатора Одеської області. Відомі українці звертають увагу на позитивні і негативні моменти в роботі нового глави області.

Для отримання об’єктивної картини вражень українського соціуму від роботи Михайла Саакашвілі на посаді голови Одеської ОДА, журналісти поцікавилися думками представники різних сфер суспільної діяльності в Україні. Як і слід було очікувати, враження виявилися різними.

Соціолог, директор фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна звертає увагу на те, що при оцінці результативності діяльності Саакашвілі треба враховувати колосальну протидію з боку системи, яка створювалася протягом багатьох років до цього. У системі цієї пов’язані різні гілки влади, задіяні правоохоронні органи, тому побороти її дуже складно.
Оптимізм вселяє те, що підтримують нового губернатора громадські активісти. Залучення громадських діячів до органів управління області Бекешкіна називає правильним рішенням, оскільки більше надійних джерел для залучення кадрів і не існує, а громадськість вже встигла показати ефективність своєї роботи.
Першим крокам Саакашвілі на посаді губернатора соціолог дає позитивну оцінку, підкреслюючи, що в даний час керівник області займається підготовкою до активних дій. Поки що складно сказати, наскільки ефективними будуть самі дії, оскільки завдання перед Саакашвілі стоять насправді важкі.

Поет, психіатр Борис Херсонський перші кроки нового губернатора називає розумними і передбачуваними. У першу чергу Саакашвілі створив нову команду, симпатії багатьох одеситів завоював енергійними і демонстративними заходами. Зараз ініційовані багато важливих культурних проектів, що дає підставу говорити про наявність у нового керівника області чіткого бачення Одеси, як культурного та туристичного центру.
Проблемою експерт називає те, що губернатори в Україні призначаються, а не вибираються, тому можуть бути зміщені практично в будь-який момент. У той же час для реалізації найскромніших починань губернатору потрібен значний часовий проміжок. В осяжному майбутньому можна буде зрозуміти, чи є у Саакашвілі необхідний час, і чи зуміє він знайти наполегливих і чесних сподвижників.

Блогер Ірина Медушевська констатує, що за 2 місяці перебування на посаді ніякий губернатор не зможе показати ефективність своєї роботи. Деякі рішення Саакашвілі, серед яких знесення паркану якогось депутата на пляжі, вона називає «абсолютно популістськими речами».
Характеризуючи своє бачення оптимального майбутнього Одеси, блогери зазначають, що вона підтримує життя за законом. Принципово важливими для себе вона називає два моменти — звернення до суду замість підпалу шин на Майдані у випадку, якщо є беззаконня і непорушність права приватної власності. Демонтаж паркану замість звернення до суду (незалежно, вкрав чиновник або не вкрав) — це не по закону.
Оцінюючи перші два місяці роботи Саакашвілі на посаді губернатора, Медушевська зазначає, що новий глава області дає видовища через брак хліба. Оскільки ресурси поки не дозволяють керівнику області дати одеситам достатньо хліба, він компенсує цей недолік достатньою кількістю видовищ.

Ресторатор Савелій Лібкін зізнається, що добре пам’ятає всіх попередніх губернаторів, як місцевих, так і приїжджих. З урахуванням набутого досвіду, він відзначає, що за темпом, натиску і широті завдань новий губернатор вже на старті зумів обійти своїх попередників, і мова в даному випадку йде не тільки про маршрутки чи бульдозери.
Підстави для стриманого оптимізму дає те, що Саакашвілі зачепив «священних корів», непорушність яких здавалася одеситам ярмом регіону протягом десятиліть. Раніше ніхто не міг би повірити, що можна зрушити з місця керівника Іллічівського порту, стіни на пляжах здавалися глухими. Після приходу Саакашвілі теми і фігури, які донедавна виявилися сакральними, стрімко втрачають ореол недоторканності.
Характеризуючи своє особисте ставлення до роботи нового губернатора, Лібкін констатує, що «піонерської радості» від усіх дій нового керівника ОДА у нього немає. Ресторатор просто більш за те, щоб всі плани, які Саакашвілі озвучив на початку свого губернаторства, у нього вийшло реалізувати.
В якості головних цілей своєї роботи новопризначений губернатор визначав виведення з тіні митних операцій. Він заявляв, що хоче закрити дорогу контрабанді та відкрити шляхи для надходження інвестицій. Крім того, Саакашвілі заявив про намір призначити тлумачних керівників районів, побудувати дороги і домогтися відкриття казино.
Очевидно, що ініціативи, які позначив Саакашвілі на старті своєї роботи губернатором, припали до душі одеситам. Савелій Лібкін впевнений, що Одесі давно пора змінити репутацію. Замість звичної контрабандної «малини» перлина біля моря може перетворитися на туристичну столицю.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022