Нововведення від Міносвіти які чекають на українську молодь

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 11.08.2015 в 6:39.
Нововведення від Міносвіти які чекають на українську молодь

Міністр освіти Сергій Квіт розповів, що зміниться для школярів і студентів з наступного навчального року. Наводимо найцікавіші цитати міністра.

Про англійську мову

— У майбутньому навчальному році буде збільшено кількість годин англійської мови, а також буде введена друга іноземна мова. Це дуже важливо, оскільки, коли учень вступає до університету, він повинен вже вміти вільно володіти англійською.

Про сільські школи

— Коли в школі 8 вчителів і стільки ж учнів, така школа не ефективна. Вона дорого обходиться міністерству — навчання одного учня в такій школі коштує близько 50000 гривень. Однак головна проблема в якості освіти — такі діти в більшості випадків не можуть вступити до університету. Тому ми будемо об’єднувати середні школи, збільшувати їх за рахунок злиття. Для зручності між селами будуть пущені рейсові шкільні автобуси. Це нововведення не стосується початкової школи — вона завжди залишаться навіть у найменшому селі.

Про профільну освіту

— Профільна школа — це та школа, де більше уваги приділяється гуманітарному або природничому блоку. У нас є багато таких шкіл, у тому числі і в районних центрах. Профільність — це принципове питання, до якого ми повернемося у вересні відразу після прийняття закону. Ми будемо розвивати цей напрямок.

Про перехід шкіл на 12-річку

— Школярі вчитимуться 12 років, тут не може бути жодних дискусій. Ті діти, які підуть до школи цьогоріч, вчитимуться 12 років.

Про державну атестацію

— Міносвіти планує ввести підсумкову державну атестацію з української та іноземної мов, історії та математики з наступного навчального року.

Про ВУЗи

— Наші вузи повинні бути більш якісними, їх повинно бути менше, і ми повинні створювати університети-бренди. Це вищі навчальні заклади, у яких є ім’я, які мають свої традиції. Вузи відверто слабкі повинні об’єднуватися з кращими вузами, адже це не тільки питання конкуренції на ринку, але й питання якості освіти.

Про вчительські звіти

— За останній місяць було скасовано 1600 звітів у навчальній галузі. Це звіти, які писали вчителі, директори, звіти всередині навчального закладу, між управліннями та відділами освіти. Ми даємо вчителю можливість звільнитися від непотрібної роботи і займатися безпосередньо навчанням своїх підопічних.

Про зарплату педагогів

— Ми плануємо зрівняти кваліфікацію вчителя з його заробітною платою. Визначення кваліфікації буде добровільним. Над цим працюватиме ціла система. Ми розуміємо, що без збільшення зарплати вчителя не може бути суттєвого підвищення якості освіти. Як тільки у нас буде така можливість, ми підвищимо зарплату педагогам.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022