Підживлюємо грядки курячим послідом

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 14.08.2015 в 21:33.
Підживлюємо грядки курячим послідом

Всім відомо, що курячий послід — добриво високої ефективності і універсального застосування. Про те, як використовувати курячий послід, можна прочитати в Інтернеті багато чого. Але варто впорядкувати та більш детально зупинитись на основних аспектах використання курячого посліду в якості добрива.

Курячий послід сушать, компостують, розводять і настоюють на воді. У мене, як у власника курей, крім підживлення рослин і поліпшення грунту в саду, є ще одна мета при утилізації свіжого курячого посліду. Мені потрібно мінімізувати неприємні побічні ефекти від утримання курей (запах від курячого посліду, мухи навколо курника). Оскільки я не шукаю в житті складних шляхів, то ніколи свіжий курячий послід не збираю, не складаю, не розводжу і не настоюю, а утилізую його відразу ж у своєму саду. Тут я розповім про просте, швидке та ефективне застосування свіжого курячого посліду від своїх курей.

Кожен день після прибирання курника у мене залишається близько чверті пластикового відра підстилки для курей (я використовую тирсу та стружку), змішану з послідом. Цей курячий послід і підстилку я відразу ж висипаю в сад під яку-небудь рослину: дерево, кущ або багаторічник. Під одне плодове або декоративне дерево в сезон мені потрібно, за моїми приблизними розрахунками, близько відра курячого посліду з підстилкою (самого посліду виходить значно менше). Тому я чотири дні поспіль висипаю курячий послід з підстилкою після збирання під одне дерево, а потім переходжу до іншого.

У чому переваги цього методу підживлення курячим послідом?

1. У мене ніколи і ніде не накопичується послід на ділянці. Це означає, що курник не пахне взагалі і привертає мінімальну кількість мух.

2. Рослини отримують повільну підгодівлю (послід буде розкладатися поступово, віддаючи поживні речовини дереву або чагарнику). Потрапляючи на землю, курячий послід з підстилкою піддаються повільному розкладанню і природному компостуванню мікроорганізмами, яких багато в грунті.

3. Підстилка від курей служить органічною мульчою, яка з часом розкладеться і поліпшить стан грунту під рослиною. Поверх курячого посліду з мульчею завжди можна насипати додатковий шар мульчі (деревної тріски, кори тощо).

Садівники часто ставлять запитання: «Чи можна удобрювати свіжим курячим послідом, я чув (а), що свіжий курячий послід може спалити коріння рослин?»

Відповідь: так, це правда, що свіжий курячий послід спалить коріння рослин. Тому я ніколи не кладу послід до коріння рослини, а розсипаю курячий послід з підстилкою по поверхні грунту, де послід не буде стикатися з корінням.

Написане вище стосувалося плодових і декоративних дерев і чагарників, а також декоративних багаторічників в саду. При підживленні плодових культур (полуниці, огірків, помідорів і ін.) курячим послідом є свої нюанси, які варто тут згадати.

Небажано використовувати свіжий курячий послід (як і гній травоїдних тварин) поряд з тими плодовими культурами, плоди яких знаходяться низько і можуть бути в контакті з послідом із за можливості зараження плодів патогенними бактеріями або глистами. Імовірність ця невисока, але вона існує. До таких плодових культур відносяться листові (листові салати, щавель, шпинат, пряні трави, селера), а також полуниця в період цвітіння і зав’язі плодів. Щоб використовувати послід для удобрення перерахованих і інших подібних плодових культур, заздалегідь вносіть курячий послід в грунт, злегка перекопуйте і залишайте на пару місяців до посіву / посадки листових культур. Курячий послід під полуницю я вношу в холодний період (благо, наш клімат дозволяє це робити), а навесні мульчую полуницю садовим компостом, а зверху — соломою, яка зберігає в грунті тепло, а також запобігає ягоди полуниці від гниття і шкідників.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015