Осінній призов до армії стартує 1 жовтня

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 16.08.2015 в 20:32.
Осінній призов до армії стартує 1 жовтня

Вже 1 жовтня поточного року в Україні стартує призов на строкову службу в армію, — заявив Ігор Слюсаренко, заступник керівника Київського міського військкомату.
До речі, вивчення призовного ресурсу строковиків протягом літа практично не припинялося, як, власне, й не припинялася підготовка до призову на строкову службу. Він також додав, що вже з вересня медичні комісії, що визначають придатність стану здоров’я майбутніх солдатів для проходження служби почнуть свою роботу. «Хтось буде проходити ці комісії вперше, а хтось повторно, оскільки навесні багато призовників отримали відстрочку, наприклад, за станом здоров’я», — сказав він.

За словами воєнкома, закінчитися даний призов повинен буде 30 листопада, тобто через два місяці після свого початку, відповідно до розпорядження, виданого президентом України.

Слід також нагадати, що в поточному році до призову на строкову службу в армії підлягають молоді люди, вік яких варіюється від 20 до 27 років. До речі, хлопці, віком 18-19 років також мають право піти на строкову службу, але лише за власним бажанням.

Строкова служба триватиме впродовж півтора років, за час яких строковиків не мають право відправляти в зону проведення антитерористичної операції. Але й тут є свої винятки. Якщо людина власне бажання і підписала відповідний контракт, вона буде відправлений у зону АТО.

У поточному році навесні вже проходив призов молодих людей на строкову службу, за час проведення якого планувалося призвати в армію 21 000 чоловік. Скільки ж людей планується одягнути у військову форму восени, поки що не повідомляється.

Але найцікавіше, що в самий розпал мобілізації, у військкомат, з бажанням відправитися в зону проведення антитерористичної операції, стало приходити все більша кількість представниць слабкої статі. Вони хочуть пройти військову підготовку не тільки в якості медиків або зв’язківців, як це завжди було раніше, але вивчитися також на морського піхотинця, зенітника або снайпера. Юрій Катушкін, заступник воєнкома Харківської області, розповів представникам засобів масової інформації про те, що ще близько трьох років тому в рік бажання служити в армії виявляли лише близько 20 харків’янок. То в поточному році всього лише за перші його 6 місяців, даний показник вже був перевищений удвічі. Медкомісію і профвідбір дівчата проходять нарівні з чоловіками, здаючи фізнормативи.

«У такий непростий для країни час, сплеск такої активності пов’язаний з патріотичними почуттями, а також зі збільшенням пільг для військових», — говорить він. В основному, вік дівчат-призовників становить від 24 до 30 років, тим не менш, є й ті, що зовсім недавно стали повнолітніми, і йдуть в армію для того, щоб здійснити свою давню мрію.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022