Сорочинський ярмарок порівняли з ринком «Троєщина»

Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 18.08.2015 в 11:38.
Сорочинський ярмарок порівняли з ринком «Троєщина»

Сьогодні, 18 серпня, в Полтавській області відкривається знаменитий Сорочинський ярмарок. На відміну від минулого року, коли гуляння хотіли і зовсім заборонити через війну в Донбасі, нинішні обіцяють провести з особливим розмахом. А дивувати в гоголівських місцях збираються котлами та в’єтнамськими виробами.

Здивують котлами опалення і національними кухнями

Цього року організатори збираються урізноманітнити частування кухнями різних народів: грузинської, вірменської, узбецької. А продавати гостям ярмарку будуть енергозберігаючі котли. «Зараз популярні енергозберігаючі технології, тому підприємці представлять котли та альтернативні види палива», — розповіла нам керівник проекту «Сорочинський ярмарок» Світлана Свищева. Цього року в ярмарку братимуть участь понад 1000 підприємців, серед яких промисловці з В’єтнаму. Вони будуть торгувати національними костюмами, спеціями, чаями, картинами, а от кіз, коней та іншу живність з продажу виключили через спеку.

Забули про Гоголя

Народний майстер, гончар з Полтавської області Геннадій Тихонов поскаржився, що з року в рік оренда торгового місця дорожчає, а умови не стають кращими. Так, за його словами, цього року ціна підскочила на 500 гривень, за оренду ділянки в 4 квадратних метри на весь період ярмарку заплатив 3500 гривень. «Раніше до 2013 року добре заробляли: вистачало майже до зими жити нормально, а торік навіть в збиток торгівля пішла», — нарікає майстер.

Його колеги, дізнавшись про програму цьогорічного ярмарку, теж у подиві. «Патріотичний захід, який проводиться в гоголівських місцях, все більше перетворюється на київський ринок «Троєщина». Мені здається, що якщо у ярмарку і була колись цінність для туристів, тут проводилися театралізовані вистави, можна було купити щось автентичне, то зараз всього цього немає», — говорить коваль з Київської області Олексій.

Немає місць

Втім, всі ці зміни не заважають місцевим жителям заробляти на ярмарку. Орендувати будинок або навіть кімнату в селі Великі Сорочинці або його околицях вже складно. У середньому з людини просять від 80 до 150 гривень на добу. Зняти будиночок без господаря обійдеться близько 200 грн на добу з людини. «Місць вже немає, що ж ви так пізно спохватилися», — відповіли нам по одному з оголошень про здачу в оренду. За словами нашого співрозмовника, знайти будинки можна хіба що кілометрів за 20-30 від ярмарку.

Камери й кінологи

Цікаво, що цього року на ярмарку — безпрецедентні заходи безпеки. За словами спікера управління МВС у Полтавській області Алли Ставицької, слідкувати за порядком на ярмарку в одній 12-годинній зміні щодня будуть 60 міліціонерів. Крім цього, будуть працювати три екіпажі ДАІ, експертні та кінологічні служби, громадські формування «Оберіг» та «Козацька варта». Вночі кількість правоохоронців збільшать у два рази. Крім того, майданчики знаходяться під відеоспостереженням, а міліціонерам дали завдання звертати увагу на всі автомобілі, що під’їжджають до ярмарку.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015