Експерти спрогнозували подальше падіння російського рубля

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 22.08.2015 в 20:35.
Експерти спрогнозували подальше падіння російського рубля

Російська валюта може продовжити своє падіння, будучи прив’язаною до ситуації на нафтовому ринку. Посилити незавидне становище рубля може відсутність підтримки з боку Центробанку Росії. Така думка експертів, передає ТАСС.

Ціна нафти марки Brent 21 серпня опустила нижче 46 доларів за барель. На цьому тлі курс долара впритул наблизився до 69 рублів, а курс євро перевищив 78 рублів. Фахівці кажуть, що поки паніки на валютному ринку немає, але при цьому попереджають — подальше здешевлення нафти спричинить падіння рубля. Так, старший стратег Sberbank CIB Володимир Пантюшин зазначив, що якщо ціна на нафту знизиться до 45 доларів за барель, то російська валюта подешевшає до 70 рублів за долар і навіть нижче.

Представник Металлінвестбанка Сергій Романчук в інтерв’ю агентству також заявив, що рубль може опуститися за вказану планку. При цьому він відзначив відсутність паніки серед населення і пов’язану з нею масову скупку валюти громадянами, що спостерігалося восени минулого року. На думку експерта, це можна пояснити ефектом звички.

Фахівці припускають, що ціна на нафту може продовжити своє падіння так як підстави для її зростання поки відсутні. Причина полягає в тому, що більшість постачальників нафти на ринок продовжують нарощувати її видобуток. За їхніми словами, цілком можливий сценарій, при якому до кінця року нафта подешевшає до 30 доларів за барель, а російська валюта впаде до 100 рублів за долар. Але в той же час на практиці не виключена і зворотна ситуація — подорожчання нафти до 65 доларів за барель і зміцнення національної валюти до 50 рублів за долар.

Експерти відзначають, що рублю не вдасться підрости без підтримки ЦБ. Однак оскільки регулятор не робить для цього жодних кроків, у найближчі місяці надії на зміцнення російської валюти практично немає.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022