Вино «Ізабелла»: Особливості приготування в домашніх умовах

Подивитись всі дописи у розділі: Напої. Розміщено: 27.08.2015 в 13:54.
Вино «Ізабелла»: Особливості приготування в домашніх умовах
Сорт "Ізабелла" кращий для приготування вина

Багато виноградарів займаються вирощуванням винограду не просто для задоволення і смачних ягід, а й для приготування самого кращого напою, який існує на землі – натурального домашнього вина. Адже виноробство, так само як і виноградарство, налічує вже багато тисячоліть.

За ці роки було створено, а також випробувано, незлічену безліч способів приготування домашніх вин.

Хоча на перший погляд приготувати вино не так вже й складно, приступати до цього процесу без хорошої попередньої підготовки не варто.

Сьогодні ми ознайомимо Вас з особливостями приготування вина з сорту винограду «Ізабелла». У деталях опишемо технологію обробки винограду і наведемо приклади декількох рецептів.

Даний сорт є одним з не багатьох, які відносяться як до столових, так і технічних. Іншими словами, його вирощують як для вживання в свіжому вигляді, так і для переробки. Зокрема, у сорту є наступний ряд переваг:

Хороша приживлюваність і стійкість сильнорослого куща.
Привабливий зовнішній вигляд грон і ягід.
Високі показники вмісту соку в ягодах.
При переробці можна отримувати соки і прекрасне червоне вино з характерними кислуватим присмаком.

Таким чином, завдяки хорошій стійкості, сорт вирощувати дуже легко. При цьому, один кущ здатний приносити досить рясні врожаї, що дозволить приготувати велику кількість вина. Зокрема, при масовому вирощуванні цього сорту, з одного гектара виноградних насаджень вдається зібрати від 60 до 75 центнерів врожаю.

При хорошому домашньому догляді за виноградом можна добитися і більш високих показників.

Якими лікувальними властивостями володіє сорт «Ізабелла»?

Продукти, виготовлені з даного сорту винограду, дуже добре підходять для лікування простудних захворювань і хвороб верхніх дихальних шляхів. Вживання як свіжих ягід винограду «Ізабелла», так і виготовленого з нього вина є прекрасним відхаркувальним засобом. Крім цього, вино чудово зігріває при застудах, тому з нього часто готують глінтвейн.

Що потрібно знати про технології приготування вина в домашніх умови?

У приготуванні вина, як і в будь-якому іншому кулінарному рецепті, є свої особливості і пропорції. Завдяки обліку всіх особливостей технології виноробства можна отримати продукт дуже високої якості, проте, помилитися теж дуже просто.

У першу чергу, ще заздалегідь потрібно підготувати необхідне обладнання та інгредієнти для вина. Крім самого винограду, про особливості підготовки та обробки якого ми розповімо нижче, вину для бродіння обов’язково потрібен цукор.

Також, заздалегідь потрібно придбати і добре вимити спеціальну ємність для бродіння, яка могла б вмістити весь Ваш урожай винограду (ну або кілька таких ємностей). При бродінні з виноградного соку буде виходити повітря, проте попадання повітря до самого соку вкрай не бажано. Тому необхідно також мати спеціальний гідрозатвор, який багато хто часто замінює звичайними гумовими рукавичками.

Ну і природно, вам знадобляться ємності для розливу вже готового вина.

Для приготування вина не потрібно підбирати найкрасивіші і великі грона винограду. Підійдуть будь-які, однак дуже важливо всі їх гарненько оглянути і видалити загнили, засохлі і зелені ягоди. Адже вони можуть дуже сильно зіпсувати смак вина.

Ще одне дуже важливе зауваження: виноград ні в якому разі не варто мити перед тим як видавлювати сік, достатньо буде просто протерти грона сухою чистою ганчіркою. Не варто боятися, що у вино потраплять якісь шкідливі бактерії — всі вони перебродять і стануть цілком нешкідливими. Адже всі ці природні бактерії як раз таки навпаки і служать природними компонентами бродіння виноградного соку, виступаючи замінниками дріжджів.

Приступаємо до віджимання соку: як отримати чистий продукт?

Перед тим як отримати чистий сік винограду «Ізабелла», з нього потрібно зробити мезгу, тобто, придушити виноград. Для того щоб придушити його можна використовувати звичайну товкучку для картоплі, яка використовується для приготування пюре.

Звичайно, що в ідеалі краще використовувати прес, але для невеликих кількостей винограду в домашніх умовах можна легко обійтися і без нього. Ваше головне завдання — розчавити кожну ягоду, щоб вона віддала свій сік.

Далі, мезгу потрібно відправити на друшляк або ж марлю. Якщо з першого разу не вийде добре процідити сік, можна пропустити його через друшляк повторно. Отриманий сік Ви можете використовувати як для подальшого приготування вина, так і зварити з додаванням цукру і отримати сік.

Як не зіпсувати майбутнє вино: особливості бродіння виноградного соку

Для того, щоб сік добре перебродив йому потрібна скляна і простора посуда.

Для цього найкраще підійдуть великі бутлі, в яких ще в старі часи наші бабусі і дідусі тримали вино або самогон. Потрібно брати великі — на 5-10 літрів. Дуже важливо, щоб вони були ідеально чистими і сухими, чому ми і рекомендували зайнятися їх підготовкою заздалегідь.

Заповнювати соком потрібно лише дві треті посудини, оскільки інший простір буде необхідний соку для повноцінного бродіння.

Далі, до соку потрібно додати ту кількість цукру, яку вказано в рецепті і закриваємо бутель спеціальним гідрозатвором. Щоб наше вино почало добре бродити, тримати його варто в досить теплому, але не жаркому, місці.

Але описаний нами варіант технології не є ідеальним і одним єдиним, його скоріше можна назвати універсальним. Щоб дізнатися, яким чином ще можна приготувати віно «Ізабеллу» вдома, пропонуємо Вам ознайомитися з наступними рецептами.

Рецепт виноградного вина з сорту «Ізабелла» № 1

Згідно з даним рецептом, після того як сік гарненько перебродив і став по суті вже справжнім вином, його дуже обережно треба перелити в іншу посудину. Найголовніше, щоб осівшу на дні муть і винний камінь ні в якому разі не змішати з чистим продуктом. Бутель, в якому сік бродив, ретельно вимиваємо і сушимо.

Отримане ж молоде вино потрібно трохи підсолодити, оскільки воно буде занадто кислим для вживання. Для цього, на 1 літр рідини додається 100 або 150 грам (в залежності від Ваших особистих переваг) цукру. Все це ретельно перемішуємо, до повного його розчинення і заливаємо підсолоджене вино назад в вже висохлий бутель.

Дуже важливо отримане вино щільно і герметично закрити, щоб до нього не поступало ні повітря, ні волога.

Уже через місяць Ви отримаєте смачне вино домашнього приготування. Його сміливо можна буде брати і розливати по пляшках. У пляшках його теж потрібно закривати дуже щільно.

Для зберігання найкраще підійде холодний погріб, хоча при його відсутності можна поставити «Ізабеллу» і в холодильник. Варто відзначити, що завдяки доданому в молоде вино цукру, отриманий продукт буде мати приємну солодкість. Зазвичай, міцність такого вина 11-13 градусів, що досить таки не багато, хоча і захоплюватися їм теж не варто.

Рецепт виноградного вина з сорту «Ізабелла» № 2

Цей рецепт підійде Вам в тому випадку, якщо Ви переживаєте, що вино не зможе заграти без додавання дріжджів і цукру. У даному рецепті сама технологія приготування соку значно відрізняється.

Зокрема, після того як Ви гарненько пром’яли ягоди, мезгу не віджимати, а пересипати у велику каструлю і ставимо на вогонь. Кип’ятити її в жодному разі не можна, просто підігріваємо до 75º і відразу ж знімаємо.

Трохи перемішуючи, мезгу потрібно остудити до температури 23º. До отриманої консистенції додається вистояний протягом трьох днів 2%-ий розчин дріжджів. Після цього мезгу варто накрити дерев’яним кружком і з його допомогою гарненько протиснути через друшляк. Після цього додаємо до соку цукор, з розрахунком 0,1 кілограма на 1 літр і залишаємо, щоб отримана консистенція бродила.

Для хорошого і успішного бродіння ємність варто закрити на гідрозатвор.

Після того, як бродіння вже завершилося, молоде вино рекомендується залишити в тому ж посуді ще на пару місяців. Таким чином, воно набагато краще відстоїться, і вже після розливу в пляшки осад практично не буде з’являтися.

Після цього його також акуратно варто злити з посудини, в якому воно бродило і відстоювалося, і ще раз підсолодити. Цього разу на 1 літр необхідно вже додавати від 120 до 180 грам, орієнтуючись на смак отриманого молодого вина і на свої власні переваги. Коли цукор вже повністю розчинитися, вино буде готовим для розливу в пляшки і зберігання в закупореному вигляді.

Оскільки це отримане вино буде вважатися ще молодим, є спосіб прискорити процес його дозрівання. Для цього закупорене в пляшках, його потрібно кілька годин пастеризувати. Температуру для цього не можна піднімати вище 60 градусів.

Найкраще вино зберігається в темних і прохолодних приміщеннях, температура в яких не піднімається вище 12ºС. Крім того, пляшки найкраще тримати в горизонтальному положенні.

Рецепт виноградного вина з сорту «Ізабелла» № 3

Третій рецепт буде чіткішим у вказівках пропорцій для вина. Зокрема, для нього буде потрібно:

10 кілограм винограду сорту «Ізабелла».
3 кілограми цукрового піску (рекомендується використовувати тільки вищий сорт).

Процес приготування слід почати з того, що немиті і перебрані виноградні ягоди відправляються у великий емальований посуд, де ретельно розминаються.

Щоб краще його розчавити, можна додавати виноград в посудину невеликими порціями. Отримана маса просто накривається марлею і залишається у тій же емальованому посудині для бродіння на 5 днів.

Дуже важливо поставити посудину в тепле місце, щоб виноград гарантовано заграв. Під час бродіння виноградну масу двічі на добу необхідно добре перемішувати, використовуючи для цього дерев’яну лопатку або ложку.
Вже після того, як процес бродіння буде досить добре проходити і маса значно підніметься, вона відправляється на друшляк. Щоб видавити з мезги (виноградної маси) абсолютно весь сік, її ще раз можна протиснути через марлю, що додасть соку додаткову чистоту.
До отриманого соку додається весь необхідний цукор, ретельно перемішується і розливається по спеціально підготовленій скляній посуді (банкам або бутлях) для подальшого бродіння. Цього разу бутель обов’язково накривається гідрозатвором.

Приступати до проціджування молодого вина варто тільки тоді, коли воно посвітлішає і в ньому не буде куль з повітрям. Проціджувати потрібно повільно і обережно, намагаючись залишити на дні весь осад і дріжджі.

Молоде вино не варто відразу розливати по пляшках, оскільки воно ще буде давати осад. Краще перелити його в вимитий після бродіння посуд і дати постояти ще з місяць, при цьому регулярно переливаючи його і викидаючи осад.

Після всіх цих трудомістких процесів вино можна розливати в пляшки і відправляти в льох або в холодильник. Справжня зрілість вина «Ізабелла» прийде ще приблизно через місяць, тоді і можна дегустувати його самостійно і пропонувати своїм друзям.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022