ЗНО-2016 може не відбутися

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 28.08.2015 в 20:57.
ЗНО-2016 може не відбутися
Ігор Лікарчук назвав п'ять причин, за якими ЗНО у 2016 році може не вібдутись

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук вважає, що тести за підсумками нового навчального року можуть не відбутися.

Більше місяця тягнеться скандал навколо Українського центру оцінювання якості освіти: обшуки, підозри в корупції, вилучені сервери. Через останні, до слова, тестування абітурієнтів в наступному році може не відбутися. Фактично відсторонений від справ директор центру Ігор Лікарчук (у справі він проходить як свідок, але керівництво здійснювати все одно не може) після місяця затишшя дав прес-конференцію, в ході якої і зробив гучну заяву.

— Проведення ЗНО в 2016 році практично неможливо, — сказав Лікарчук і перерахував п’ять причин своєї заяви. — По-перше, під час слідства в Івано-Франківському центрі були вилучені програми, сервери, які обслуговували всю Україну. Коли нам їх повернуть і в якому стані — невідомо. Для поновлення апаратного та технічного забезпечення потрібно 10-11 місяців роботи команди програмістів, гроші, тендери. Всього цього в центрі немає.

По-друге, тестову базу майже з 40 тисячами каліброваних завдань теж вилучили під час слідчих дій.

За словами Лікарчука, виходить, що всі тести доведеться складати вручну із завдань, придуманих буквально на ходу.

За словами адвоката Віталія Наума, який займається захистом заступника Лікарчука, головний бар’єр на шляху ЗНО-2016 — вилучені сервери, які можуть не повернути до кінця суду. А той, у свою чергу, може розтягнутися на 2-3 роки.

Міністр освіти Сергій Квіт вже заспокоїв народ — мовляв, всі проблеми вирішимо, тести проведемо. Але чи згодна з ним Генпрокуратура? Відповідь від відомства ми отримати не змогли.

ДУМКА ЕКСПЕРТА

Адвокат Віктор Чевгуз: «Міносвіти має звернутися до суду»

— Центр оцінювання якості освіти — державна установа, від роботи якої залежать долі тисяч абітурієнтів. Зупинка центру — скандал всеукраїнського масштабу. Юридичний відділ Міносвіти повинен невідкладно письмово вимагати повернення серверів та обладнання від ГПУ. Краще зробити це через адвоката, бо тоді ГПУ має дати відповідь протягом п’яти днів. Якщо прокуратура відмовиться повертати обладнання, потрібно подавати до суду на незаконність їх дій.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022