Потрібно не списувати борги України, а знайти і покарати тих, хто розікрав країну

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 31.08.2015 в 5:36.
Потрібно не списувати борги України, а знайти і покарати тих, хто розікрав країну

Стверджують, що дорога в пекло вимощена благими намірами. По всій видимості, таке твердження можна віднести і до підходу Заходу до проблем в Україні.

11 березня МВФ пообіцяв Києву надати допомогу в обсязі 40 мільярдів доларів. У даний рятувальний пакет входять нові кредити, сума яких дорівнює 17,5 мільярдам, а також списання певної суми старого боргу. Не виключено, що подібна програма допомогла б нормальній державі, проте ситуацію в Україні досить складно назвати нормальною.

До того, як у лютому минулого року попередній український уряд був повалений, і Янукович втік до РФ, керівництво держави славилося своєю корумпованістю. Віктор Янукович, який був засуджений ще в радянські часи за нанесення побоїв і грабіж, як вважається, від кожної гривні, що проходила через економіку держави, отримував частку.

Згідно даним, наданим західними експертами, на початку 2010 року розмах корупції був величезним і досягав 14 відсотків від ВВП або ж 30 млрд на рік.

Можна зробити припущення, що значна частина таких сум потрапляла в кишені Януковича і його родичів, а також олігархів і решти оточення правлячого клану. Протягом багатьох років українські еліти ховали власні незаконні доходи на банківських рахунках у різних країнах, а Захід волів дивитися на це крізь пальці.

Новій владі дісталася держава, змучена корупцією та війною, з 72,9 мільярдами доларів зовнішнього боргу на початок поточного року. «Мінфін України і МВФ вважають, що з даної суми необхідно списати не менше 20 мільярдів доларів — хоча б з тієї причини, що люди, через які виникли дані борги, більше не правлять державою», — пише видання «The Guardian».

Але чому кредитори, велика частина яких є звичайними інвесторами, повинні погодитися з цим? З якої причини вони не питають, чим саме планується пробачити борг — новою свободою держави, громадяни якої пішли на величезні жертви заради власних проєвропейських поглядів, або ж свободою колишньої еліти, яка зараз щасливо й багато живе далеко від Києва? Схоже, що теперішній уряд бажає звільнити винних від відповідальності. У цей час приватний сектор навпаки повинен закликати їх до відповіді.

Можна було б найняти приватних детективів, які проаналізували б валютні операції. Це дозволило б приблизно зрозуміти, яка саме сума грошей була вкрадена. Також можна відстежити найбільші перекази в європейські банки за період з 2010 по 2014 рік, з’ясувавши при цьому, кому саме належать дані рахунки.

Крім цього, слід розслідувати приватизацію деяких великих підприємств. Також можна створити своєрідний міжнародний фінансовий трибунал по Україні. Перед ним повинні постати певні чільні постаті колишнього режиму. Можна почати розслідування з тих, чиє місцезнаходження на сьогоднішній день відомо — наприклад, з Юрія Колобова — колишнього міністра фінансів, який був арештований в Іспанії. Також можна почати з мільярдера Д. Фірташа, який перебуває під домашнім арештом в Австрії. Такий трибунал може запропонувати свого роду фінансові стимули тим, хто зможе допомогти в розшуку захованих грошей або ж виявити приховані активи.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022