Депутати прийняли в першому читанні пакет змін про децентралізацію

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 31.08.2015 в 18:49.
Депутати прийняли в першому читанні пакет змін про децентралізацію

Депутати прийняли в першому читанні пакет змін про децентралізацію під крики «Ганьба».

Голосування в парламенті називалося сигнальним не тільки для того, щоб перевірити, скільки голосів є в запасі.

Прихильники змін до Конституції перевіряють, наскільки серйозно готові протестувати люди на вулицях. А, крім того, виключно з юридичних причин, за один раз змінити Конституцію не можна. Потрібно два голосування під час різних сесій. Саме тому спікер Володимир Гройсман тягнув із закриттям сесії і залишив все на останній день літа. Вже у вівторок стартує нова сесія Верховної Ради, і другий етап голосування проведуть до місцевих виборів.

Депутати прийняли в першому читанні пакет змін про децентралізацію, які ліквідують інститут губернаторів в Україні. Їх повноваження, по суті, переходять до голів місцевих рад. Але Київ продовжує призначати багатьох чиновників на місця. Зокрема — правоохоронні органи, співробітників екологічних інспекцій. А також вводиться нова посада — префекти, які будуть підпорядковані безпосередньо президентові.

Але протестували в «Самопомочі», Радикальній партії і «Батьківщині» через те, що в перехідних положеннях Конституції з’являється фраза: «Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом». Це означає, що Раді потрібно буде прийняти відповідний закон про особливий статус Донбасу. І виконати, таким чином, один з пунктів Мінських угод. Депутати вважають, що саме це обговорювали на останній зустрічі президент Петро Порошенко з канцлером Німеччини і президентом Франції. І поки Україна не виконає цих вимог, ми не зможемо розраховувати на подальшу міжнародну допомогу.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022