У пілотні київські школи діти будуть ходити з електронним учнівським квитком

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 31.08.2015 в 19:02.
У пілотні київські школи діти будуть ходити з електронним учнівським квитком

Характерною особливістю розвинених країн світу є високий рівень електронного суспільства, впровадження якого спрощує життя громадян в усіх сферах.
Розуміючи незворотність інформатизації, цим загальносвітовим курсом крокує і Україна, місцями навіть випереджаючи європейські країни. Найбільші досягнення в цьому плані, які можуть стати і загальнодержавними, зараз демонструє столиця, де вводиться «Картка киянина». Трансформувавшись із соціальної у «соціумну», вона відкриває великі можливості у всіх сферах життєдіяльності: від медицини, транспорту і торгівлі та адміністративних послуг і навіть електронної демократії.

Не стала винятком і освітня сфера, де на базі «Картки киянина» впроваджується проект, який покликаний спростити життя учня, роботу вчителя, зменшити клопоти батьків — дати їм можливість відстежувати успішність своєї дитини і позбутися від кишенькових грошей, які далеко не завжди витрачаються на шкільні обіди. Вже на початку нового навчального року школярі двох столичних ліцеїв в рамках пілотного проекту «Карта учня» змінять свої учнівські паперові квитки на електронні. За підсумками пілотного впровадження, проект буде поширений на всі навчальні заклади столиці.

«Універсальна платформа «Картки киянина» дозволяє створювати різні спеціалізовані карти. Зараз ми особливо активно працюємо над модулем «Освіта». Насамперед, він передбачає створення на базі «Картки киянина» електронного учнівського квитка — «Карти учня», аналогів якої немає ні в Україна, ні, можливо, в світі», — розповідає про освітні новації Євген Лесняк, виконавчий директор ТОВ «Універсальні інформаційні технології» («Уніт»), яке є розробником і інвестором проекту.

Інноваційний електронний документ матиме значно ширший функціонал, ніж подібні закордонні проекти. Наприклад, в латвійській столиці Ризі тільки з 1 січня 2016 року вводять картки для сплати за обіди в школах, які працюють на обладнанні, що школам коштує 90 євро на місяць. «Картка учня» же не вимагає від школи та учнів ніяких витрат, впровадження та використання безкоштовні. Електронний учнівський квиток поєднує в собі посвідчення особи школяра і банківську картку, яка може бути прив’язана до «Картки киянина» або навіть звичайної банківської карти одного з батьків. Будучи інструментом ідентифікації учня, картка стане безконтактними пільговими проїзними школяра у громадському транспорті, пропуском на територію навчального закладу через турнікет, платіжним засобом в їдальні, а також ключем до «електронної школи»: щоденника, журналу, бібліотеки, навчальних матеріалів.

«Такий підхід особливо зручний батькам. Адже зайшовши в свій персональний кабінет, вони зможуть простежити за тим, чи добралася дитина до школи, чи поїла в їдальні і навіть, що саме поїла. При цьому батьки завжди можуть встановити конкретні групи товарів, на які дитина зможе витрачати гроші. Також можна буде подивитися, які уроки дитина відвідала, які оцінки отримала і тому подібне», — роз’яснив Євген Лесняк.

Свої переваги отримує і сам навчальний заклад: можливість ведення електронного журналу відвідування, який в майбутньому в разі відповідних законодавчих змін можна було б підписувати електронним підписом школи і здавати на зберігання в електронному вигляді. Крім того, «електронна школа» передбачає і можливість проведення он-лайн тестувань та конкурсів, створення публічних бібліотек, наявність прямого каналу комунікації між вчителем і учнем. При цьому створюється потужний інструмент статистики для міської системи освіти.

«Освітній модуль «Картки киянина» — це лише один із прикладів того, як полегшується життя людини з впровадженням електронних технологій. Особисто ж для мене найбільша цінність «Картки киянина» в тому, що вона наближає нас до електронної демократії, дає можливість виходу на інший рівень відносин громадян з державою. Адже є проблема в цьому спілкуванні і люди повинні отримати інструмент для її вирішення», — зазначив виконавчий директор «Уніт».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022