Тягнибок висить на гачку ФСБ Росії — Тарас Чорновіл

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 03.09.2015 в 15:22.
Тягнибок висить на гачку ФСБ Росії — Тарас Чорновіл

Колишній народний депутат України Тарас Чорновіл упевнений, що Росія була в курсі того, що відбудеться під стінами Верховної Ради 31 серпня. Саме тому на сході країни виникло затишшя, щоб на цьому тлі події в Києві прозвучали якомога яскравіше. У коментарі для видання «Гордон» Чорновіл зазначив, що позиція Заходу після голосування в парламенті поправок до Конституції стане більш консолідованою і Путіну доведеться обходиться власними силами, а Тягнибока слід заарештувати.

На ситуацію в зоні конфлікту на Донбасі події 31 серпня, пов’язані з голосуванням поправок до Конституції України і наступних подій, матимуть важливе значення, але є й інші чинники, серед яких особливо Чорновіл виділив жорсткість позиції Заходу щодо Росії і Путіна.

Сполучені Штати порівняли Росію з ІГІЛ, а Європа пішла на демонстративну неповагу до Путіна, провівши переговори без його участі, і поставивши його перед фактом. У відповідь послідувала передбачувана істерична реакція міністра Лаврова, де зокрема прозвучало що «нормандський формат» може бути тільки з Путіним, а те, що сталося, це була зустріч інших лідерів, мовляв, якщо хочуть поспілкуватися, то це їхня справа. Однак сигнал був Москвою проковтнутий, і, як видно, ставлення до Росії стало тепер іншим, її вже не так бояться. Разом з тим Захід продемонстрував, що прийняті Україною зміни до Конституції і законодавство, що регулюють місцеве самоврядування на окупованих територіях для нього прийнятні, що було акцентовано. Росії прийняті Україною зміни невигідні, але тепер ситуація для неї складається так, що доведеться бути однією проти всіх, а це значно складніше, впевнений Чорновіл.

Раніше як нагадує екс-нардеп, Москва весь час використовувала фактор Німеччини, киваючи в її бік зі словами — «Німеччина — федеративна держава, і чому Україна не може стати федеративною?» Тепер же Берлін визнав, що Україна не може бути федеративною і на цьому питання закрите. Росія весь час намагалася атакувати українські пропозиції, вказуючи, що вони не відповідають повною мірою потребам Донбасу, але тепер їй доведеться врахувати, що протистояти українській позиції буде складніше в першу чергу через те, що доводиться мати справу з консолідованою позицією.

З іншого боку, зазначає Чорновіл, існує гостре бажання Росії перенести конфлікт в Україні всередину країни, щоб лилася кров, виникали сутички, міжусобні конфлікти, і найголовніше, щоб це робилося руками політичних сил, незв’язаних з Росією — українських ультрас. У Росії, переконаний Чорновіл, «на 200 відсотків», добре знали, що станеться під стінами Верховної Ради. Він не хоче говорити, що «Свобода» безпосередньо працювала з Росією, але за його словами у нього «є підстави вважати», що «сімейні зв’язки Тягнибока і кадебістське минуле його батька» підвісили лідера партії на гачок ФСБ. «Я майже переконаний, але не можу цього стверджувати», — підкреслив колишній депутат.

Всі акції «Свободи» були координовані і Росія точно знала, що там буде відбуватися, тому була влаштована передишка на Донбасі, щоб чітко показати, що відбувається всередині України. Обстріляли сепаратисти 1 вересня українські населені пункти, і раптом десь в школі загинули б діти, уже б весь світ це обговорював. А так обговорюється, що громадянська війна спалахнула всередині України і патріотичні організації воюють з владою. Кращого подарунка для Росії не могло бути, і вони були б повними ідіотами, якби зіпсували дурними обстрілами цю картинку, «намальовану» «Свободою» для всього світу. Жоден обстріл чи атака на сході не могла б дати для Росії настільки позитивний ефект, як акція «Свободи» під Верховною Радою.

Для України в умовах, що створилися залишається два варіанти. Влада повинна довести, що може захистити себе від внутрішнього ворога, тому до кінця тижня має бути повідомлення Мін’юсту про подання до суду позову на скасування реєстрації партії «Свобода», Тягнибок і група осіб, що брала участь з ним в акції, повинні бути заарештовані, батальйон «Січ» — розпущений. Якщо ж влада не покаже здатність до самозахисту, то пізніше в країні будуть ще подібні міжусобиці, і тоді доведеться «пакувати валізи і виїжджати», тому що російська агресія здасться квіточками порівняно з тим, що почнуть творити всередині країни різні ідіоти.

На думку Чорновола, добре, що Україна не Росія, і в ній люблять і вміють критично ставитися до дій своїх властей, але не в тому випадку, коли народ готовий підтримувати будь-якого авантюриста, мерзотника і вбивцю, який стверджує, що влада погана. Тоді країна стане безнадійна. Поки таких ознак не видно, але хто знає, що буде далі?

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022