Обов’язковий техогляд в Україні хочуть повернути

Подивитись всі дописи у розділі: Автоновини. Розміщено: 07.09.2015 в 15:53.
Обов’язковий техогляд в Україні хочуть повернути

Свого часу обов’язковий техогляд був скасований з цілком зрозумілої причини – це джерело корупції.

У зв’язку з відміною ТО виникла проблема моніторингу надходжень від транспортного збору. Так як, саме при техогляді перевірялося, чи сплатив власник належну суму в казну. Питання вирішили досить просто — податок включили у вартість палива. Тепер же, коли просочилися чутки про те, що податок буде нараховуватися по-старому, знову заговорили про відновлення проходження техогляду (для спрощення контролю за сплатою збору). Це одна сторона медалі, є ще й інша. Україна зобов’язалася запровадити обов’язковий контроль стану транспортних засобів при підписанні Угоди про асоціацію з ЄС та приєднання до Директиви ЄС про загальний техогляд.

Справжня проблема — це не проходження техогляду, а те, що левова частка водіїв його проходила формально, на папері. Через знайомих раніше майже всі отримували відповідний документ, навіть не приганяючи автомобіль на перевірку. Пам’ятається, свого часу вартість формального техогляду була в межах 300-1000 грн.

Також незрозуміло, як вирішити питання з подвійним оподаткуванням. Адже сьогодні ми вже платимо транспортний збір, купуючи паливо. Проект ще проходить внутрішнє погодження в Міністерстві фінансів. Тим не менш, є шанси, що настільки неприємну для водіїв процедуру все-таки повернуть.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015