Церква прокоментувала спробу поліцейськими затримати авто владики Павла

Подивитись всі дописи у розділі: Релігія. Розміщено: 07.09.2015 в 17:04.
Церква прокоментувала спробу поліцейськими затримати авто владики Павла

Автомобіль настоятеля Києво-Печерської лаври порушив правила дорожнього руху і уникнув покарання, про що ми писали раніше. Інцидент прокоментували в патрульній поліції, а тепер свої коментарі оприлюднила церква.

Знайшла, таки коса на камінь! Хто тільки не намагався змагатися з принциповими поліцейськими. Спійманий без прав народний депутат Сергій Мельничук бився — бився, не відбився. Зупинений за кортеж з мигалками віце-президент УЄФА Георгій Суркіс бився-бився, але мигалки зняв. І тут Божим промислом в руки копів потрапив «Мерседес» представницького «S» класу який зухвало в’їжджає в Києво-Печерську Лавру. Авто зупинили, і з боку заднього пасажирського сидіння вийшов владика намісник Києво-Печерської лаври владика Павло.

— Водій порушив правила дорожнього руху, — невпевнено почав молодий поліцейський.

— Ви в церкві сьогодні були? Подумайте про душу, тоді робитимете мені питання, — дещо по-одеськи парирує священик.

Правоохоронець просить пред’явити документи, але Павло непорушний: «Водій робить те, що я йому кажу. У нас послухання ще ніхто не відміняв».

— Але права йому видає Державтоінспекція, — дотепно знайшовся поліцейський.

— Якщо я дозволю, візьмете, не дозволю — не візьмете! Я не хлопчик, щоб стояти тут. Вас наставили тут … Я вже 22 роки їжджу, а ви тільки три тижні стоїте, — сердиться святий отець.

Перепалка продовжувалася ще кілька секунд і закінчилася повною і беззастережною перемогою владики Павла.

— Складати протокол і затримувати водія не стали, щоб не провокувати конфлікт з парафіянами Лаври, яких тоді навколо стояло дуже багато. Порахували, що це може образити почуття віруючих і виникне гучна суперечка, а залагодити її буде складно, — пояснює заступник начальника патрульної служби Києва Дмитро Євдокимов.

Він запевняє: порушення було не критичним, за нього могли б виписати невеликий штраф. Якщо щось трапиться щось серйозніше, звичайно, відпускати так просто водія не стали б. До речі, священик за час роботи нової поліції попався їй вперше.

У церкві з владикою Павлом інцидент ніхто не обговорював, та й до самої ситуації поставилися розважливо.

— У державі є правила дорожнього руху, які всі повинні дотримуватися на рівних. Чи порушив якісь із них владика Павло, нехай розбирається поліція. Це її завдання, — говорить глава Синодального інформаційного відділу Української Православної Церкви, єпископ Климент.

За його словами, в церкві не передбачено жодних покарань за подібні світські порушення закону. І ні до водія, ні до Павла, який керує його діями ніяких заходів застосовувати не будуть.

— А взагалі, перефразовуючи відомий вислів: хто не порушував ПДР, нехай першим кине в мене камінь, — підсумовує Климент.

ДО РЕЧІ

Це вже не перший скандальний випадок з владикою Павлом. Раніше він прокляв кореспондента телеканалу «1 + 1» за питання про дорогий «Мерседес», а також обізвав «шалавою» репортера журналу «Кореспондент», коли та поцікавилася церковними грошима.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022