В Україну можуть прийти три види грипу

Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 09.09.2015 в 20:57.
В Україну можуть прийти три види грипу

Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує: восени і взимку 2015-2016 років в Північній півкулі планети пошириться відразу три штами вірусу — Каліфорнійський, Швейцарський і Ямагата. Наш МОЗ не виключає — зараза може дістатися і до України.

Рядові лікарі в поліклініках стверджують: їм ще ніяких інструкцій по грипу не надсилали. Спираючись на ситуацію минулого року, тут очікують спалах захворювання приблизно в лютому.

— Півроку ще можна жити спокійно. Поки будемо розбиратися з поліомієлітом та іншими напастями, які зараз хвилюють країну, — говорить інфекціоніст Дмитро Яковенко.

— Сильна спека різко змінилася похолоданням з дощами. Це знижує активність імунітету, і людина більш схильна до хвороб. Зараз масово піде ГРВІ, а ближче до зими і грип, — говорить головний імунолог Києва Олег Назар.

Що стосується нових очікуваних штамів, то не всі з них новачки в Україні.

— Каліфорнійський — це вже звичний для нас підвид свинячого грипу. Він ходить по Україні вже кілька років. Сам по собі він важкий. Проте багато людей вже перехворіли і виробили імунітет. Штам небезпечний для тих, хто їм не хворів, — стверджує Дмитро Яковенко.

Читайте також: Як не захворіти на грип

А ось Швейцарський грип для нас відносно новий. Він прийшов в Україну з Європи. Хворіють їм тут пару років, тому вивчити його повністю ще не встигли. Поки лише відомо, що вірус цей — мутований каліфорнійський свинячий. «Швейцарським» торік хворів невеликий відсоток населення, і в повну міру свої епідемічні характеристики він не показав. Але експерти вже з’ясували, що хоч сам по собі Швейцарський грип не важкий, від нього можуть бути серйозні наслідки — ураження легень.

А ось з приводу третього штаму варто насторожитися. Вірус Ямагата — це новий штам, з яким імунна система більшості населення незнайома. Багато лікарів вважають його відносно безпечним порівняно з пташиним або свинячим грипом, проте він залишається небезпечним в силу того, що маловивчений.

— Будь-який грип дуже швидко поширюється в місті. Хвороба поширюється в геометричній прогресії, — продовжує Яковенко.

За його словами, якщо вчасно відчути нездужання і залишитися вдома, викликати лікаря додому і полежати спокійно в ліжку, то від недуги можна позбутися за три дні. Якщо ж переносити її на ногах, то стан погіршиться, організму буде складніше боротися з інфекцією. У такому випадку ви втратите три тижні і масу грошей на лікування. При цьому можливі ускладнення у вигляді запалення легенів і серцевої патології.

Саме час задуматися про щеплення

Кращою профілактикою лікарі вважають щеплення. Його потрібно робити в кінці вересня — в жовтні. Вакцину в країну ще не завезли. Імовірно вона з’явиться у нас через пару тижнів. Державної програми з вакцинації від грипу немає, тому бажаючі зможуть зробити укол тільки в приватних центрах. Там ін’єкція препарату відразу з трьома штамами коштуватиме 150-200 гривень.

— Поки можна пити імуностимулюючі засоби, вітаміни, екстракт ехінацеї, загартовуватися, їсти побільше калини, малини, пити чай з імбиром, — радять фахівці.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022