У київських школах не вистачає вчителів англійської мови та і трудового виховання

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 11.09.2015 в 15:21.
У київських школах не вистачає вчителів англійської мови та і трудового виховання

А молодь намагаються залучити за допомогою мерських надбавок до зарплати.

У столичних школах працює більше 20000 вчителів! Причому 90% з них — жінок. А ще близько 20% — педагоги пенсійного віку. Правда, з кожним роком в школи приходить все більше молоді — її з достатком поставляють два київських «педа» — ім. Грінченка та ім. Драгоманова.

— Молоді фахівці в школи-то приходять, але утримати їх непросто, — кажуть у Департаменті освіти столичної міськадміністрації. — Хоча з цього року у нас не тільки державні надбавки, але і «бонуси» від мера — сподіваємося, що це допоможе.

Найбільше не вистачає у київських школах — викладачів англійської. Цього року 11-класники вперше здаватимуть тести з іноземної мови. Звідси і ажіотаж.

— У програми додали годину англійської. Навантаження на вчителів зросло, годин багато, от і не вистачає, — кажуть у Департаменті.

Не відмовляться столичні школи від вчителів молодших класів і музики. Невелика нестача — в математиці, фізиці, психологах, і трудовиках. Чоловіки на скромні вчительські зарплати йти зовсім вже не хочуть.

До початку навчального року Департамент освіти зробив держзамовлення на 500 з хвостиком випускників київських педагогічних вузів. Скільки з них таки дійшли до шкіл — поки не підрахували. Але з досвіду минулих років, навряд чи набереться більше 150-200 бажаючих.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022