В Росії вже не існує законів. Кожен встановлює свої поняття

Подивитись всі дописи у розділі: Точка зору. Розміщено: 11.09.2015 в 16:22.
В Росії вже не існує законів. Кожен встановлює свої поняття

Ну що, всі покепкували з Бастрикіна, який зарахував українського прем’єра Арсенія Яценюка в чеченські бойовики? А тепер поговоримо всерйоз. Перечитайте інтерв’ю глави Слідчого комітету «Російській газеті». Це покрокова інструкція з пошиття справи на будь-якого жителя планети Земля від Надії Савченко до Барака Обами. Прямо зі стелі береться звинувачення, і чим безумніше, тим краще. Ви ж помітили, що саме божевільні звинувачення неможливо спростувати. Ну як нормальна людина може спростувати те, що в 1995-му році вона воювала на площі у Москві. Показання свідків, що вона була в іншому місці? Дурниця, наше неупереджене слідство має завірене показаннями чотирьох бойовиків, засуджених до довічного ув’язнення, що підозрюваний катував разом з ними полонених російських солдатів. А у слідства є всі підстави довіряти саме цим показаннями. І навіть якщо в ході суду свідок звинувачення раптом відмовиться від своїх слів, як це трапилося на процесі Олега Сенцова, суддя, дивлячись у стіл, все одно припаяє виписану нагорі «двадцаточку». І що тепер врятує людину, що потрапила під каток каральних (пора, пора повертатися до правильної термінології) органів. Адже формально все зроблено правильно, всі папірці підшиті.

Особливо в цій історії гарний був коментар президентського прес-секретаря Дмитра Пєскова: «Поки справа в тому, що Слідчий комітет працює, і подібні заяви не бувають голослівними. Але до того як Слідчий комітет завершив роботу і представить оформлене відповідним чином рішення, напевно, передчасно давати якісь коментарі». Колись це вже було, чи не так? Коли до батька народів вдавався черговий соратник, у якого замели дружину, Йосип Віссаріонович незмінно відповідав: «А що ти хвилюєшся, НКВД працює, НКВД розбереться… Та й взагалі НКВД просто так не забирає».

Слід визнати, при такому знищенні сенсу існування як правоохоронної системи, так і правосуддя в принципі зникає простір, де міг би існувати закон як такий. Ніяк не можна боротися з тим, що ДАІ видає фальшиві права. Тому що формально ці документи — справжні. Просто вони видані людям, які ніколи не здавали іспити. Точно так же закон не існує в ситуації, коли фальсифікація стає головним, якщо не єдиним інструментом слідства.

Але якщо закону не існує, на його місце приходять поняття, тобто правила неписані. Російський громадянин відмінно розуміє, як потрібно поводитися, щоб співробітники пана Бастрикіна не звинуватили його в прокладці тунелю в Бомбей. Владу не потрібно критикувати, і тоді може бути обійдеться. Ну, якщо знову ж не суперечити якомусь місцевому опричнику.

Але, повторю, якщо не перечити можновладцям, забитися в щілину, можна вижити. Правда, невідомо, як бути, якщо кілька сильних світу цього вступили в сутичку щодо того, за чиїми поняттями слід жити. Ось невгамовний Рамзан Кадиров днями вирішив пояснити, що суд в Південно-Сахалінську неправильно заборонив якусь релігійну книгу, визнавши екстремістськими сури з Корану. Рамзан Ахматович жваво пояснив що суддя прийняв неправильне рішення. Хто вони такі, а саме: «шайтани і зрадники». А головне, повідав, що їх чекає: «Якщо ж належним законним чином з ними не розберуться, то в першу чергу з мене зроблять злочинця. Я особисто призову їх до відповіді, бо для мене в цьому житті немає нічого вище Корану. І я готовий захищати його до кінця. Я усвідомлюю всю відповідальність за свою вимогу і готовий її нести». І ось це вже серйозно, у пана Кадирова слова з ділами не розходяться. На боязку спробу представниці Генпрокуратури втихомирити главу Чечні він відповів гранично відверто: «Не треба призначати шайтанів на посади прокурорів і суддів, тоді ніхто їх не буде так називати. Я ж знову кажу, що вони шайтани і зрадники. І ті, хто їх такими не вважає, також є шайтанами. А тепер за це покарайте і змусьте мене змінити думку!» Таким чином, глава республіки наполягає на своєму праві визначати, хто з суддів є «шайтаном і зрадником», а хто ні. Причому мова йде про тих, хто працює за багато тисяч кілометрів від Чечні. Зауважу, що Рамзан Кадиров лідер такий авторитетний, що ситуацію побоявся коментувати навіть путінський прес-секретар. Коли не працює закон, у справу йдуть інші засоби примусу. Ті самі, якими Кадиров володіє в достатку…

Олександр Гольц

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015