Влада Криму заявляє, що не бояться продуктової блокади

Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 12.09.2015 в 9:08.
Влада Криму заявляє, що не бояться продуктової блокади

Кримському півострову в даний час практично немає необхідності закуповувати українське продовольство — це яскраво видно по асортименту продуктів представлених на прилавках місцевих роздрібних торгових точок. Про це розповів заступник голови Мінпромполітики цього регіону — Костянтин Равич.

Перед цим члени законодавчого українського органу, що не пройшов реєстрацію за російськими законами — кримськотатарський Меджліс — Рефат Чубаров і Мустафа Джемілєв, оприлюднили заяву про те, що збираються приступити до блокування автотрас, для того щоб перекрити підвезення українських продуктів на територію окупованого Криму. У числі іншого, планується розпочати цей захід 20 вересня, для чого з української столиці мають прибути кримськотатарські активісти та українські патріоти.

У зв’язку з цим, пан Равич вказав, що жителям півострова зовсім нема чого побоюватися можливості виникнення товарного голоду. Будь-яка людина що перебуває на території Криму може, увійшовши в який завгодно магазин, переконається в тому, що більша частина товарів вироблено або на місці, або на материковій частині Російської Федерації. З цього можна зробити висновок, що від блокування продовольчих поставок найбільше постраждають українські компанії.

Він підкреслив, що сказане вище відноситься, зокрема — до овочів, м’яса і молокопродуктів.

У числі іншого, пан Равич вказав, що всерйоз розмірковуючи про необхідність посилювання блокади півострова, політики України тільки погіршують ставлення до себе і демонструють свою ненадійність в якості ділових партнерів.

За його словами, українська влада власними руками робить все можливе, щоб втратити досить перспективний ринок півострова — це тим більше дивно спостерігати на тлі того, що обсяги українського експорту продовжують знижуватися. Пан Равич вказав, що після оприлюднення заяв такого роду кримські підприємства просто відмовляться від тих товарів які ще завозяться з України. Нічого крім збитків компанії України в цьому випадку не отримають.

Крім того, за словами чиновника, в цілому ціни на території республіки надійно контролюються і навіть у самий пік курортного сезону браку продуктів не відзначалося.

Зі свого боку керівник Кримської продкомпанія — Михайло Курков — повідомив про те, що на даний момент переважна більшість продовольства поставляють компанії з Краснодарського краю і Ростова-на-Дону, крім того, місцевий бізнес нарощує виробництво, і це також приносить свої плоди. Пан Курков запевнив, що пропускної здатності Керченської переправи буде цілком достатньо для того, щоб не допустити товарного дефіциту в Криму.

Проблеми можуть виникнути тільки в тому випадку, якщо почнеться штормовий період, але він як правило не перевищує 3-4 днів. При цьому в резервах зараз достатньо продуктів, щоб протримаються цілий місяць.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022