З чим УКРОП йде на вибори і навіщо партії Коломойський

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 13.09.2015 в 15:21.
З чим УКРОП йде на вибори і навіщо партії Коломойський
На з'їзді партії "УКРОП" Геннадій Корбан оголосив, що йде в мери Києва. Фото: Прес-служба партії УКРОП.

Партія заявила, що йде на місцеві вибори, і висунула кандидатів у мери.

Партія УКРОП зібрала з’їзд у столичному виставковому центрі на лівому березі. До слова, у минулому він був улюбленим місцем зборів «Партії регіонів». Тільки тоді все було в холодних біло-блакитних тонах, а зараз в заспокійливому зеленому кольорі.

Перед з’їздом делегати багато курили і пили каву в наметах на вулиці. Серед них було багато фронтовиків — їх легко впізнаєш за шрамами і медалями.

Збиралися у великому приміщенні з величезною сценою. Над людьми пурхали камери прямого ефіру. Першим за трибуну вийшов Геннадій Корбан, глава політради партії. Це вже інший Корбан, він значно відрізнявся від Корбана-кандидата в депутати в Чернігові. Говорив жорсткіше і урочистіше одночасно, і чітко окреслював свого ворога — чинну владу, яка працює старими методами.

До слова, на з’їзді не було одної з головних «медійних» осіб «УКРОПу» — Бориса Філатова. Як кандидат у мери Дніпропетровська, залишився на батьківщині — в Дніпрі святкували день міста і не можна було залишати його. Тому однопартійців у Києві Філатов привітав за допомогою телемосту. Не було серед гостей і Дмитра Яроша. Виявилося, що Ярош не долікував руку і потрапив на повторну операцію.

Компанію Корбану на сцені склав екс-губернатор Одеської області Ігор Палиця. Він досить органічно виглядав за трибуною і багато говорив, не користуючись заздалегідь заготовленими тезами.

Говорили виступаючі в основному про плани на майбутнє, про те, навіщо йдуть у владу, і про методи, якими збираються цю владу завойовувати.

— Наша зброя — правда, — говорив Корбан. — Ми не побоялися стати ворогами Путіна і тим більше не злякаємося купки жадібних корупціонерів. Потрібно ліквідувати ту систему, яку вони вибудували за роки керування країною. Бачимо суцільну брехню, злодійство і зраду. Йде дерибан країни на двох — між «Солідарністю» і «Опозиційним блоком».

Корбан розповів про основні пункти програми «Кропу», хоча ознайомитися з нею міг кожен — і делегати, і журналісти отримали роздрукований примірник. Отже, УКРОП виступає за тотальну зміну чиновників, за нову Конституцію, за обнулення законів, які пропонують замінити тематичними кодексами, за повну нетерпимість до корупціонерів, за продаж активів вітчизняними олігархами і за контрактну армію. Окремо варто сказати про їхнє ставлення до війни. Тут все передбачувано: ніяких «договорняків» з псевдореспубліками. Корбан говорив про націоналізацію російського бізнесу в країні і про готовність вимагати покарання агресора через Гаазький трибунал.

— Ті, хто підтримує війну, відповідатимуть в Гаазі, — додав і Ігор Палиця. — Ми говорили перед з’їздом про контрабанду в АТО, про розкрадання військового бюджету, про «Укроборонпром». Поки одні люди думають про те, як прогодувати сім’ю на тисячу гривень, політики думають про те, як розікрасти все до кінця і кого потім призначити винним.

Після виступів учасники з’їзду оголосили, що партія йде на місцеві вибори і висунули своїх кандидатів у мери.

Крапку в промовах зі сцени поставив герой війни, один з кіборгів Донецького аеропорту і кандидат у мери Павлограда Євген Титановий Jackson Терехов.

— Коли тебе поранили і ти спливав кров’ю, то чіпляєшся за щось справжнє в житті. Після поранення я пам’ятав тільки, що два місяці тому народилася моя дочка і я зобов’язаний жити, — говорив він. Видно було, що йому звичніше йти в бій, ніж виступати перед великою аудиторією. — Але ми повинні не просто жити, ми повинні змінювати країну. Патріоти не перевелися ще в Україні. Кожен з нас — хто допомагав, переживав, воював — кожен патріот, хоч йде своїм шляхом. Девіз мого батальйону — «З нами Бог, за нами — Україна». Сьогодні я передаю його вам.

Про Коломойського

Про бізнесмена з Дніпропетровська згадували часто, без нього не обійшовся практично жоден виступ. І, взагалі-то, не відпускало відчуття, що Ігор Валерійович спостерігає за з’їздом.

— Коломойський виявився єдиним олігархом-патріотом. Він одягнув солдатів, купив «очі» і колеса армії. Це він захистив країну, а не Порошенко, — говорив Геннадій Корбан. — Ми запросили його, як нашого духовного соратника, в політраду кропу. Але він поки не прийняв рішення.

— Я давно знаю Коломойського, він не святий. Олігарх, але він не був одружений на дочці президента, не закопував людей в шахти. Він заробляв там, де можна було заробити, — сказав Ігор Палиця.

Яким мером обіцяє бути Корбан

— Мер — це людина, на яку рівняються і жителі міста, і чиновники. Він повинен не бояться спуститися в метро, сходити за хлібом. У нас політики всі вже в небожителів перетворилися і забули, коли востаннє за руку з простою людиною на вулиці віталися.

Те, що саме Корбан буде кандидатом від кропу в мери столиці, було сюрпризом, адже почав він свою промову з того, що Києву потрібен хороший менеджер і краще Коломойського для столиці не знайти. Але в підсумку Корбан повідомив, що запропонував свою кандидатуру на цей пост, поважаючи Київ за небажання миритися з політиками, які розчарували людей. І партія його підтримала. Агіткампанію на вулицях міста партія веде щосили: багато жителів міста вже виділи плакати з тезами з програми партії. Поки тільки про війну на сході, але потім підуть і економічні, і соціальні, обіцяє Корбан.

— Суть партії — наша ідеологія, — говорив Корбан. — Ми не одноразовий проект. Ми багато говорили про це з Коломойським. Він не допомагатиме проектам, які приходять на одні вибори. Ми прийшли надовго і запрошуємо молодь приєднаються. У кожного буде можливість показати себе.

До речі, висуває своїх людей в градоначальники не тільки Києва, Дніпропетровська та Павлограда, а й Луцька, Івано-Франківська, Дрогобича, Кременчука, Хмельницького, Запоріжжя, Кривого Рогу та багатьох інших міст по всій країні.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022