Експерт: Зміни до Конституції України повинні бути винесені на референдум

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 14.09.2015 в 6:17.
Експерт: Зміни до Конституції України повинні бути винесені на референдум

В останній день літа Верховна Рада України, закриваючи чергову сесію, попередньо схвалила зміни до Конституції України, запропоновані в адміністрації Порошенко, які, серед іншого, стосуються і горезвісної «децентралізації», про яку звучить багато суперечливих думок і суджень. Разом з тим для остаточного внесення даних змін українському парламенту необхідно провести ще одне результативне голосування в рамках нової сесії, — повідомляє видання «Сегодня» у розділі «последние новости Украины».

За словами українського політолога, директора Міжнародного центру стратегічної політики Вікторії Подгорної, Кремль намагається зруйнувати суверенітет України не тільки шляхом військового вторгнення, але і зміною Конституції, «яку зараз готові змінити завдяки зовнішньому тиску не тільки Росії, а й Заходу». «Позиція ряду депутатів «Самопомочі», які голосували всупереч думки фракції, пов’язана якраз з поступкою позиції західних партнерів, які вважають, що це не надто велика ціна за мир. Насправді, військовий конфлікт, може, і зупиниться, але розпад держави — ні. Як тільки ти поступаєшся Путіну, він буде йти далі», — заявила Підгірна.

На думку експерта, сьогоднішня українська політична еліта виявляється слабка в переговорному процесі не тільки з Путіним, але і з Заходом, бо не звертається за підтримкою до своїх співгромадян. Експерт вважає, що владі потрібно було провести референдум по особливому статусу Донбасу. «Якби президент провів референдум з питання надання особливого статусу Донбасу — це було б уже позиція суспільства, а не його або парламентської більшості», — підкреслила Підгірна, за словами якої, такий референдум має бути одним з механізмів спілкування суспільства з владою.

Експерт також підкреслила, що владі потрібно укласти зі своїм народом якийсь «суспільний договір», який дозволив би виключити всі суперечності і допоміг би почати вирішувати накопичені проблеми. «Сьогодні порядок денний країни зрозумілий, і ці питання потрібно виносити на обговорення — це мир, відновлення справедливості, безпека та основи економічного розвитку країни. Це головні питання для створення нового суспільного договору, який повинна була б закріпити нова Конституція. Майдан сказав тверде «ні» старому корупційному громадському договору, коли влада робила вигляд, що не бачить, що народ не платить податки, а народ робив вигляд, що не бачить, як влада краде. Сьогодні потрібен новий суспільний договір», — резюмувала український політолог, директор Міжнародного центру стратегічної політики Вікторія Підгорна.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015